שר הביטחון ברק: "אם ניתן לדחות מלחמות הן תידחנה"

במהלך הרמת כוסית לראש השנה המשיך שר הביטחון ברק להתייחס לאיומים שבפניהם ניצבת ישראל. "אנחנו עוברים בשנה האחרונה טלטלות עצומות בכל האזור, הטלטלות האלה יוצרות אתגרים מהמורכבים ביותר שעמדנו בפניהם, גם מקרוב מאוד וגם מרחוק מאוד", ציין

אהוד ברק, ארכיון (חדשות 2)

שר הביטחן ברק והרמטכ"ל רב אלוף בני גנץ התייחסו במהלך הרמת כוסית לכבוד ראש השנה לאיומים שעומדים בפני ישראל. בנאומו הדגיש ברק: "אם ניתן לדחות מלחמות הן תידחנה, ואם יוצאים אליהן זה רק לאחר שמוצו כל האפשרויות האחרות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במהלך נאומו אמר שר הביטחון: "אנחנו עוברים בשנה האחרונה טלטלות עצומות בכל האזור, הטלטלות האלה יוצרות אתגרים מהמורכבים ביותר שעמדנו בפניהם, גם מקרוב מאוד וגם מרחוק מאוד והאתגרים הללו יוצרים צורך לפעול ולהיות מוכנים לפעולה".

"אנחנו בדרג המדיני, רואים כחלק מאחריותנו להבטיח שאם ניתן לדחות מלחמות הן תידחנה, ואם יוצאים אליהן זה רק לאחר שמוצו כל האפשרויות האחרות, אבל אנחנו לא חיים במערב אירופה ולא בצפון אמריקה, זו באמת סביבה קשה, זו באמת 'וילה בג'ונגל' ומסביבנו יש גם כוחות עוינים", ציין ברק.

"מדינת ישראל בכלל, חיל האוויר בפרט והטייסת הזאת, צריכים וחייבים להיות דרוכים כל הזמן, חדים, נחושים, מדויקים, כדי שאם יהיה כורח לפעול, נפעל ונצליח. אנחנו, גם אני, גם המפקדים הבכירים ואזרחי המדינה, בוטחים בכם שאם יהיה צורך אכן לפעול אתם תפעלו ותנצחו", הוסיף ברק.

שר הביטחון הוסיף: "אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו ולהגיד דרככם לכל יתר הטייסות בבסיס, בכל בסיסי חיל האוויר, לחיילים בצה"ל כולו ולעם ישראל, באמת שנה טובה ומתוקה, שנה גם של שלום וגם של ביטחון".