הפיגוע בשומרון: נעצרו חשודים - שהודו בזריקת בקבוק התבערה

כוחות הביטחון עצרו שני נערים פלסטינים, בני 16 ו-17 מהכפר עזון, בחשד כי ביצעו את הפיגוע שבו נפצעה קשה הילדה איילה שפירא בת ה-11 ואביה אבנר נפגע קל. בחקירתם הודו כי ארבו לכלי רכב ישראלים והשליכו את בקבוק התבערה. מצבה של איילה מוסיף להיות קשה ויש סכנה לחייה

יומיים אחרי זריקת בקבוק התבערה לעבר רכבה של משפחת שפירא, שממנו נפצעה קשה איילה בת ה-11 ואביה אבנר נפצע קל, הותר לפרסום כי כוחות הביטחון עצרו שני חשודים בביצוע הפיגוע - שהודו בחקירתם כי ארבו לכלי רכב ישראלים והשליכו את בקבוק התבערה. מצבה של הילדה מוסיף להיות קשה וקיימת סכנה לחייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שעות ספורות לאחר הפיגוע הקשה עצרו שירות הביטחון הכללי וצה"ל שני נערים פלסטינים מהכפר עזון בשומרון, אחד בן 16 והשני בן 17. בחקירתם הודו השניים כי יצאו מעזון לכיוון הכביש המוליך ממעלה שומרון ליישוב אל מתן במטרה להשליך בקבוק תבערה לעבר כלי רכב.

הם המתינו בצד הדרך, הבחינו בכלי רכב הנעים על הציר ואז הדליקו את בקבוק התבערה והשליכו אותו לעבר אחד מכלי הרכב - שנפגע והתלקח. לאחר מכן, נמלטו השניים חזרה לכפר עזון. הם נעצרו לחקירת שב"כ עוד באותו הלילה בעקבות מאמץ מודיעיני לאיתור המעורבים בביצוע הפיגוע.

בתיעוד מפעילות המעצרים שהפיץ דובר צה"ל נראה כוח של יחידת דובדבן, שפעל במסגרת המבצע של חטיבת אפרים, ולכד את החשודים. מח"ט אפרים, אל"מ גיא ברגר סיפר על המבצע: "מיד לאחר האירוע, בזכות מודיעין מדויק של השב״כ וביצוע מקצועי של יחידת דובדבן, פשטנו בכוחות גדולים על הכפר ועצרנו את המחבלים. צה"ל ימשיך לעשות כל שביכולתו להגן על תושבי הגזרה ולסכל פעולות טרור בעתיד".

איילה עברה ניתוח ראשון לטיפול בכוויות

איילה שפירא, שסובלת מכוויות ומאושפזת בבית החולים שיבא בתל השומר, עברה ניתוח ראשון במהלך סוף השבוע. ד"ר איתי פסח מהמחלקה לטיפול נמרץ לילדים הסביר את מצבה: "הניתוח שהיא עברה נועד לטיפול בכוויות שלה ולפתיחת נתיב האוויר לריאות. במהלך אתמול והלילה מצבה הוסיף להיות קשה אך יציב ואנחנו מקווים שהיא תישאר יציבה גם בימים הקרובים".

"הילדה עדיין מצויה בסכנת חיים, למרות שמצבה השתפר", הדגיש הרופא. "היא תמשיך להיות מטופלת במחלקה לטיפול נמרץ והיא צפויה לעבור עוד ניתוחים. היא סובלת מפציעה קשה והניתוח שעברה היה ראשוני בלבד".

זירת הפיגוע, אתמול (צוות צחי - כוננים קרנ"ש)

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, הגיע אתמול לבית החולים על מנת לשוחח עם משפחת שפירא ולהתעדכן במצבה של איילה. האב אבנר שפירא אמר לשר הביטחון כי "צה"ל יוצא למבצעים עתירי בזבוזים כמו 'צוק איתן' וכאן אומרים שהם פושעים. הם לא פושעים, הם חיילים. מה שמעניין אותי זה לא המחבלים אלא מי ששלח אותם".