אלוף פיקוד המרכז: "מזהים תחילתה של אינתיפאדה חדשה"

בפגישה עם הנהגת המתנחלים הזהיר אלוף ניצן אלון מפני "'אביב ערבי' ביהודה ושומרון" וקרא להיערך ב"מוכנות גבוהה להסלמה בשטחים". הוא אמר: "עלינו לנהוג כשומריו של יער דליק מאוד שבו מפוזרים גפרורים במספר רב של מקומות"

אינתיפאדה חדשה בדרך? ארכיון (רויטרס)

האם 12 שנים אחרי פרוץ אינתיפאדת אל-אקצה צפויה ישראל להתמודד עם התקוממות נוספת של הפלסטינים? אלוף פיקוד מרכז ניצן אלון הזהיר כי בשבועות האחרונים מסתמן בשטחים מה שעשוי להיות, לדבריו, "שינוי ותחילתה של מעין אינתיפאדה - ב'אביב ערבי' ברשות הפלסטינית ביהודה ושומרון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

את הדברים אמר אתמול אלון בשיחה שקיים עם הנהגת המתנחלים ביהודה ושומרון. "הסתכלות לשנה החדשה מחייבת את הפיקוד ליישם שני עקרונות חשובים: שימור היציבות ומניעת הסלמה במרחב, יחד עם מוכנות גבוהה להסלמה שעלולה להתרחש בתחומי פיקוד המרכז או בזירה אחרת", אמר.

את הרקע לחשש שהעלה הסביר אלון בכך ש"במשך שנתיים עברנו טלטלה אזורית סביב המהפכות במדינות ערב, שיצרו מצב מבצעי חדש למדינת ישראל".

נוסף על כך, קרא אלוף פיקוד המרכז להיערך כראוי להתמודדות עם תרחיש של התלקחות מחודשת בשטחים. "עלינו להכין את עצמנו, לחזור ולבדוק את מחסני החירום ולשפר את התכניות מבצעיות. עלינו לנהוג כשומריו של יער דליק מאוד שבו מפוזרים גפרורים במספר רב של מקומות".