החשוד בפרשת המין בביה"ס הטכני בחיל האוויר שוחרר למעצר בית: "מדובר בחיסול חשבונות"

בית הדין הצבאי ביפו החליט לשחרר למעצר בית את החשוד המרכזי בפרשת המין בבית הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע. פרקליטו עו"ד בני קוזניץ: "מדובר בחיסול חשבונות על רקע אישי". אתמול מפקד חיל האוויר אשל ביקר בבית הספר והדגיש: "נטפל בבעיה"

"היחסים היו בהסכמה", אילוסטרציה (AP)

התפתחות בפרשת המין בבית הספר הטכני של חיל האוויר: בית הדין הצבאי ביפו שחרר למעצר בית את החשוד המרכזי בפרשה, מדריך בבית הספר החשוד שאנס מספר תלמידות. הדיון התקיים בדלתיים סגורות לבקשת הפרקליטות.

עו"ד בני קוזניץ המייצג את החשוד, אמר בתום הדיון כי מהרגע הראשון מרשו טען כי מדובר ביחסים בהסכמה. "מדובר בחיסול חשבונות על רקע אישי ואנו אנו מקווים שפרטים חדשים יחשפו וישפכו אור על כל הפרשה שהתחילה בקול תרועה רמה", הדגיש. שני המדריכים הנוספים החשודים שביצעו מעשים מגונים במספר תלמידות במוסד, כבר שוחררו לפני מספר ימים ממעצר בתנאים מגבילים.

אתמול ביקר מפקד חיל האוויר האלוף אמיר אשל בבית הספר הטכני בבאר שבע, והתייחס לראשונה לפרשה. אשל שוחח עם צוות ההנהלה של בית הספר, והמפקדים שיתפו אותו בתחושותיהם ובשאלות שעלו לאחר חשיפת הפרשה. "חיל האוויר זקוק למכונאים מתחת לכנפי המטוסים, אך לפני כן, הוא צריך בני אדם, שיגדלו להיות אזרחים טובים יותר", הדגיש האלוף אשל.

"בית-הספר הטכנולוגי בבאר-שבע הוא מוסד מפואר, בעל הישגים רבים, המציב בפניו רף גבוה. האחריות היא בידינו. זה קרה בבית שלנו ואנחנו נפתור את הבעיה. אני סומך עליכם שתעשו את העבודה", הוסיף מפקד חיל האוויר וציין: "חיל-האוויר מבצע את משימותיו עם הכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר, וסוד העוצמה שלו הוא המערך הטכני".

"לא נהיה בטוחות עד שיישלחו לכלא"

המתלוננות, שלטענתן אולצו לקיים יחסי מין עם מדריכיהם בעת שהיו קטינות, סיפרו לחברותיהן על התחושות לאחר חשיפת הפרשה. "מגיע להם, אנחנו שמחות שזה התגלה, אך פוחדות להיתקל במדריכים האלה בהמשך החיים שלנו", הן טענו והדגישו: "לא נהיה בטוחות עד שהם לא יהיו בכלא".

עדות נוספת לאותו הלך רוח משתקפת במה שסיפרה לאחר האירוע אחת מחברותיהן של הנערות שנפלו, לכאורה, קורבן למעשים המיניים - שנעשו תוך ניצול המרות. "הן חוששות שיקרה להן משהו", סיפרה מקורבת לבנות. היא עצמה העידה שהייתה בעצמה על כוונת התוקפים: "הציעו לי (לקיים יחסי מין) אבל היה לי חבר וסירבתי. טוב שהפרשה הזאת התגלתה", היא סיכמה.

אותה חברה סיפרה כי התופעה החלה להתפתח בהדרגה: "החיילים היו בהתחלה בסדר, אבל לקראת סוף השירות שלהם והשחרור הם כנראה הבינו שלא ניצלו מספיק את הבנות".