מפקד חיל האוויר ביקר בבי"ס הטכני: "נפתור את הבעיה"

בהתייחסות ראשונה לפרשת המין בבית הספר הטכני בבאר שבע, אמר האלוף אמיר אשל: "האחריות בידינו". בביקור שערך מפקד חיל האוויר בבית הספר הוא שוחח עם המפקדים ששיתפו אותו בתחושותיהם. בצהריים יובא להארכת מעצר אחד החשודים

מפקד חיל האוויר אשל (דו"צ)

מפקד חיל האוויר האלוף אמיר אשל ביקר אתמול בבית הספר הטכני בבאר שבע, בעקבות חשיפת החשדות החמורים לביצוע מעשים מגונים מצד מדריכים בתלמידות קטינות, והתייחס לראשונה לפרשה.

אשל שוחח עם צוות ההנהלה של בית הספר, והמפקדים שיתפו אותו בתחושותיהם ובשאלות שעלו לאחר חשיפת הפרשה. "חיל האוויר זקוק למכונאים מתחת לכנפי המטוסים, אך לפני כן, הוא צריך בני אדם, שיגדלו להיות אזרחים טובים יותר", הדגיש האלוף אשל. "בית-הספר הטכנולוגי בבאר-שבע הוא מוסד מפואר, בעל הישגים רבים, המציב בפניו רף גבוה. האחריות היא בידינו. זה קרה בבית שלנו ואנחנו נפתור את הבעיה. אני סומך עליכם שתעשו את העבודה".

הוא ציין עוד כי "חיל-האוויר מבצע את משימותיו עם הכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר, וסוד העוצמה שלו הוא המערך הטכני". במקביל, בצהריים יובא להארכת מעצר בבית הדין הצבאי ביפו אחד המדריכים החשודים. פרקליטו עו"ד בני קוזניץ טוען כי מדובר בעלילת שווא וכי החיילת בדתה את הסיפור בשל שקיבלה ציון נמוך.

"לא נהיה בטוחות עד שיישלחו לכלא"

המתלוננות, שלטענתן אולצו לקיים יחסי מין עם מדריכיהם בעת שהיו קטינות, סיפרו לחברותיהן על התחושות לאחר חשיפת הפרשה. "מגיע להם, אנחנו שמחות שזה התגלה, אך פוחדות להיתקל במדריכים האלה בהמשך החיים שלנו", הן טענו והדגישו: "לא נהיה בטוחות עד שהם לא יהיו בכלא".

עדות נוספת לאותו הלך רוח משתקפת במה שסיפרה לאחר האירוע אחת מחברותיהן של הנערות שנפלו, לכאורה, קורבן למעשים המיניים - שנעשו תוך ניצול המרות. "הן חוששות שיקרה להן משהו", סיפרה מקורבת לבנות. היא עצמה העידה שהייתה בעצמה על כוונת התוקפים: "הציעו לי (לקיים יחסי מין) אבל היה לי חבר וסירבתי. טוב שהפרשה הזאת התגלתה", היא סיכמה.

אותה חברה סיפרה כי התופעה החלה להתפתח בהדרגה: "החיילים היו בהתחלה בסדר, אבל לקראת סוף השירות שלהם והשחרור הם כנראה הבינו שלא ניצלו מספיק את הבנות".