רה"מ נתניהו: "משוחחים עם ארה"ב על קביעת קו אדום לאירן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התראיין הלילה לטלוויזיה הקנדית כהוקרה על ניתוק הקשרים הדיפלומטיים עם אירן והודה כי ישראל מקיימת מגעים עם ארה"ב לקביעת נק' האל-חזור. "אם אירן תראה מולה נחישות, הם עשויים לעצור ולחשוב לפני שיחצו את הקו האדום", הדגיש

הלחץ הדיפלומטי על טהרן נמשך: ראש הממשלה בנימין נתניהו העניק הלילה ריאיון בלעדי לרשת הטלוויזיה הקנדית CBC כהוקרה על ההחלטה לניתוק הקשרים הדיפלומטים עם אירן, והודה כי מתקיימים מגעים עם ארה"ב לקביעת "קו אדום ברור" לשלטונות בטהרן. "אנחנו משוחחים על כך עם ארה"ב", ציין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף השבוע האחרון הודיעה קנדה על ניתוק הקשרים הדיפלומטים עם אירן וכי הדיפלומטים הקנדים בטהרן יעזבו את המדינה ויחזרו לארצם בתוך ימים. ראש הממשלה נתניהו ביקש להודות למקבילו הקנדי על המחווה ושיבח אותו בריאיון הטלוויזיוני. "אני חושב שתהיה לכך השפעה גדולה, אני מעודד עמים נוספים לנהוג כך".

נתניהו, שמנסה בתקופה האחרונה להפעיל לחץ על הנשיא האמריקני בנושא, הדגיש כי אירן ממשיכה להתקדם בעקביות לעבר השגת יכולת גרעינית. "אירן לא תעצור אם היא לא תראה נחישות מהמדינות הדמוקרטיות בעולם וקו אדום ברור, ברגע שנבסס קו כזה, הסיכוי יגבר לכך שלא נצטרך לפעול אחרת", ציין נתניהו.

"אנחנו משוחחים על העניין עם ארה"ב, הנושא אינו הסנקציות או הצעדים הננקטים, מדובר בקביעת קו שאירן לא תוכל לעבור בתכנית הגרעין", הדגיש ראש הממשלה נתניהו. "אני חושב שאם האירנים יראו את זה, הם עשויים לעצור ולחשוב לפני שיחצו את הקו הזה".