נעצר חשוד בדריסת איש הביטחון

בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל במשטרה אותר ונעצר בעל הרכב החשוד שפגע באיש ביטחון באזור אלקנה ונמלט. החשוד, תושב כפר קאסם בן 25, טוען כי לא נהג ברכב בזמן האירוע. אדם נוסף נעצר בחשד שנסע עמו במכונית

נעצר חשוד בדריסה (חדשות 2)

שעות ספורות לאחר תאונת הפגע וברח, בה דרס למוות נהג שהסיע שב"חים פלסטינים איש ביטחון במחסום באזור אלקנה, עצרה המשטרה צעיר בן 25 מכפר קאסם, החשוד בפגיעה. הוא מכחיש כי נהג ברכב בזמן התאונה.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התאונה אירעה בכביש שמוביל משערי תקווה לכביש מספר 5, ומיד לאחריה פתחו כוחות גדולים של צבא ומשטרה בסריקות נרחבות במהלכן איתרו את הרכב הפוגע כשהוא נטוש.

בשעות הצהריים עצרו שוטרים את החשוד ביפו, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל. הוא הועבר למתקן הכליאה באבו כביר, שם ייחקר על ידי נציגי שב"כ ומשטרה. בנוסף, עצרה המשטרה אדם נוסף שעל פי החשד שהה איתו ברכב הפוגע. 

במקום לעצור, האיץ ופגע באיש הביטחון

מחקירה ראשונית של אירוע הדריסה עלה כי אנשי ביטחון שמוצבים במחסום ניסו לעצור את כניסתו של הרכב לאחד היישובים הסמוכים. הנהג בתגובה החל להאיץ, ודרס אחד מהם. במערכת הביטחון בודקים את חשד כי מדובר בפיגוע דריסה.

צוות מד"א ירקון העניק לפצוע טיפול ראשוני במקום וביצע בו פעולות החייאה. הוא פונה, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית, לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, שם נקבע מותו.

במערכת הביטחון מתמודדים בתקופה האחרונה עם תופעת הברחת השב"חים ההולכת ומתרחבת. יותר ויותר נהגים, רובם ישראלים בעלי תעודת זהות כחולה, מסייעים לשוהים הבלתי חוקיים ולא חוששים גם לנקוט באלימות רבה ופורצים מחסומים.