אחרי הדריסה בירושלים: קטע הכביש יתוגבר

בקטע הרחוב בשדרות חיים בר-לב בי-ם שבו אירעו בעבר 5 פיגועי דריסה, יפטרלו בקרוב סיורי מג"ב ומשטרה- כך החליטו המפכ"ל. שלום יוחאי שרקי, שנדרס למוות אתמול, הובא למנוחות. בידי החוקרים ראיה: מדובר בפיגוע

זירת הדריסה בירושלים

חקירת הדריסה בצומת הגבעה הצרפתית: במשטרה טוענים כי בידיהם ראיה חד-משמעתית המוכיחה כי התקרית, בה נהרג שלום יוחאי שרקי ז"ל ונפצעה קשה הצעירה שירה קליין, היא פיגוע על רקע לאומני - ולא תאונה. ככל הנראה הראיה עליה מתבססת המשטרה היא סרטון המתעד את האירוע, מאחת ממצלמות האבטחה הרבות שמוצבות באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף, נבדקת ההערכה לפיה הנהג הדורס, תושב מזרח ירושלים, ביצע את המעשה על דעת עצמו, מתוך כוונה לפגוע ביהודים, ולא השתייך לאחד מארגוני הטרור. עם זאת, מהחקירה עולה כי הנהג, חאלד קורניטה, מוגדר תומך של תנועת חמאס, אך לא פעיל בה. בין היתר חוקרי המשטרה יבחנו את מצב בריאותו הנפשית של קורניטה.

במקביל, לאחר שהתברר שמדובר בעוד פיגוע דריסה באותו קטע של רחוב, שדרות חיים בר-לב, שבו אירעו בעבר חמישה פיגועי דריסה אחרים, החליטו מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ומפקד מחוז ירושלים במשטרה צ'יקו אדרי להציב בקטע הזה של הרחוב, לאורך שני ק"מ, סיורים מוגברים של שוטרים ושוטרי מג"ב. הפעילות הזו של המשטרה תימשך הודעה חדשה.

מעצרו של קורניטה הוארך היום עד יום שני. בחקירתו הכחיש הנהג כי פגע בשני הצעירים בכוונה. עורך דינו טען כי התוצאה נגרמה כתוצאה ממזג האוויר.

החשוד בפיגוע הדריסה בירושלים

דנינו הורה: היערכות מיוחדת בכביש הדמים

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו התייחס היום לחשדות המיוחסים לקורניטה ואמר כי "בהתבסס החשד הראשוני כי מדובר בפיגוע ובעיקר לאור העובדה כי האירוע התרחש בערב יום השואה, אני רואה את האירוע בחומרה רבה". דנינו הוסיף: "הנחיתי את מפקד מחוז ירושלים שיחזק את ההערכות המיוחדת בתחום הביטחון השוטף, לרבות הערכות קבועה בקטע הכביש בו אירעו מספר פיגועי דריסה בשנה החולפת".

"היה מחייך כל הזמן"

באירוע נהרג שלום יוחאי שרקי, תושב ירושלים בן 25, שהובא אחר הצהריים למנוחות בליווי מאות חברים ובני משפחה. שירה קליין (23) עדיין מאושפזת בבית החולים במצב קשה.

אחיו של שלום יוחאי, מיכאל, ספד לו ואמר כי היה אהוב בכל מקום אליו הגיע. "כל הזמן היית מגיע ומקדיש את המקסימום כדי לעזור", סיפר האח. "אני כל כך אוהב אותך. היית לנו אח מכיל ואוהב. תמיד ברחת מהרע, תמיד בחרת להתעסק בטוב. נתת ביטוי לכולם".

"תודה שחיכית לנו כדי שנוכל להיפרד ממך", אמר בצער אחיו הקטן יאיר. "כמה ילדים עצובים אתה משאיר. ראיתי את התמונות מהפיגוע. אין לי ספק שזאת לא הייתה תאונה". ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, ספד לשרקי ואמר: "שלום יוחאי נרצח בפיגוע דריסה נתעב"‬.

מאות ליוו את שרקי בדרכו האחרונה

בקרוב: סיורים מתוגברים בקטע הכביש (פלאש 90)

אמש, סמוך לשעה חצות, עמדו שרקי והצעירה בתחנת אוטובוס בשדרות חיים בר לב בירושלים, כשהנהג הפלסטיני עלה על המדרכה ופגע בהם במהירות גבוהה. השניים פונו במצב קשה מאוד לבית החולים והבוקר נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של שרקי.