חשד לפגע וברח במחסום בשומרון: איש ביטחון נהרג

במחסום בין שערי תקווה לכביש מספר 5 נדרס איש ביטחון ישראלי על ידי מסיע שב"חים. כוחות הביטחון במקום ניסו למנוע את כניסתו של הרכב לאחד היישובים הסמוכים, והנהג בתגובה האיץ, דרס את איש הביטחון - ונמלט. הרכב, השייך לתושב כפר קאסם, אותר. לא ברור אם הוא הנהג הפוגע. בצה"ל בודקים חשד לפיגוע דריסה

רכב השב"חים נמלט - ופצע אנושות (רויטרס)

איש ביטחון ישראלי נהרג הבוקר, לאחר שנדרס על ידי נהג רכב פלסטיני שהסיע שוהים בלתי חוקיים במחסום של צה"ל בכביש שמוביל משערי תקווה לכביש מס' 5. הרכב אותר, אך הנהג נמלט, וכוחות צה"ל מבצעים סריקות נרחבות באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המאבטחים שמוצבים במחסום ניסו לעצור את כניסתו של הרכב לאחד היישובים הסמוכים. הנהג בתגובה החל להאיץ, ודרס את אחד מאנשי האבטחה. במערכת הביטחון בודקים את חשד כי מדובר בפיגוע דריסה.

צוות מד"א ירקון העניק לו טיפול ראשוני במקום וביצע בו פעולות החייאה. הוא פונה, כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית, לבית החולים בילינסון בפתח תקווה, שם נקבע מותו. כוחות גדולים מנהלים בשעה זו מרדף אחר הנהג הפוגע. הרכב, הנמצא בבעלות תושב כפר קאסם, אותר. במשטרה בודקים אם הבעלים הוא שנהג ברכב.

במערכת הביטחון מתמודדים בתקופה האחרונה עם תופעת הברחת השב"חים ההולכת ומתרחבת. יותר ויותר נהגים, רובם ישראלים בעלי תעודת זהות כחולה, מסייעים לשוהים הבלתי חוקיים ולא חוששים גם לנקוט באלימות רבה ופורצים מחסומים.