הפצצה הישראלית שתחזיר את אירן לתקופת האבן

ה"סאנדיי טיימס" הבריטי מצטט מומחי ביטחון, שהעריכו כי תקיפה ישראלית נגד מתקני הגרעין האירנים תכלול שימוש בפצצה אלקטרו-מגנטית. "זהו נשק רב עוצמה שישבש את כל האמצעים הטכנולוגיים על הקרקע"

אירן תחזור לתקופת האבן? ארכיון (רויטרס)

ההשערות לגבי דרך ביצועה של תקיפה ישראלית באירן ממשיכות להתפרסם והבוקר ציטט היומון הבריטי "סאנדיי טיימס" מומחי ביטחון, שהעריכו כי לישראל היכולת לפגוע קשות ברפובליקה האיסלאמית על ידי שימוש בפצצה אלקטרומגנטית, שלדבריהם "תחזיר את אירן לתקופת האבן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מומחי הביטחון שצוטטו בידיעה מסרו, כי "גופי הביון של ארה"ב הביעו חשש כי ישראל תשתמש בנשק רב-עוצמה שכזה". עוד דווח כי הפצצה "מופעלת בגובה, ומשבשת את כל האמצעים הטכנולוגיים על הקרקע".

הלם אלקטרומגנטי (פולס) הוא התפרצות אדירה של קרני גמא, שמגיבה עם השדה המגנטי של כדור הארץ ויוצרת גל זרם שיכול להרוס כל מכשיר חשמלי שנמצא על הקרקע.

עם זאת, הטכנולוגיה הזו אינה נחשבת קטלנית. העיתון אף ציטט את עוזי רבין, שסייע בפיתוח מערכות נגד טילים בישראל. "השימוש בנשק גרעיני, גם לצורך האפקט הלא-קטלני שלא, אינו בא בחשבון", אמר המומחה, שהוסיף כי הפולס האלקטרומגנטי יכול לשתק את מערכת המכ"מ האירנית.