ראש העיר באר שבע על ביטול הלימודים: "מוטלת עלינו אחריות גדולה"

בעקבות ירי הרקטות הלילה החליטו ראש הערים באר שבע ואשדוד להשאיר את התלמידים בבית. רוביק דנילוביץ' הסביר: "קבענו משוואה פשוטה - כשנורים טילים לעיר אין לימודים". הורים רבים באשדוד הביעו זעם על כך ששמעו על ההחלטה בשעה מאוחרת: "שמנו את הילדים בגן ואז היינו צריכים לעזוב את העבודה ולחזור לקחת אותם"

לאחר ירי הרקטות הלילה והבוקר לעבר הדרום, החליטו בבאר שבע ובאשדוד כי הילדים יישארו הבוקר בבתים ולא ילכו למוסדות החינוך. ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' הסביר את ההחלטה: "זה לא נעים, אבל יש לנו אחריות גדולה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בראיון לחדשות 2 הבוקר אמר ראש העיר: "קבענו משוואה ברורה - כשיש טילים לעבר העיר אין לימודים. זה לא נעים, אבל צריך להבין שיש לנו אחריות גדולה. במערכת החינוך בבאר שבע יש 40 אלף תלמידים, וחלק גדול ממוסדות החינוך לא ממוגנים".

דנילוביץ' הוסיף: "אנחנו בקשר עם גורמי הביטחון ופיקוד העורף, ושומעים חוות דעת, אבל בסופו של דבר, ההחלטה בידינו. זאת לא החלטה פשוטה, אבל אני מעדיף לפעול בשיקול דעת ואחריות ולעשות פסק זמן של 24 שעות, שהתלמידים יהיו בבית מוגנים".

זעם באשדוד: לא עדכנו בזמן

באשדוד הביעו הורים רבים זעם על החלטת העירייה - שהגיעה לדבריהם מאוחר מדי. לטענתם, הם קיבלו את ההודעה על כך, סמוך לשעה 8:00, לאחר שכבר לקחו את הילדים למוסדות החינוך. רבים מהם נאלצו לצאת מהעבודה כדי לשוב ולהחזיר אותם לבתים.

"זאת פשוט שערורייה שהעירייה מודיעה על ביטול הלימודים בשעה כה מאוחרת", אמר אב לשתי בנות, תושב העיר, שסיפר כי רק לאחר שהביא אותן לגן, התבשר על ההחלטה. לדבריו, אשתו נאלצה לקחת את הבנות איתה לעבודה."אם מקבלים החלטה משמעותית בסדר גודל כזה, מן הראוי לעדכן את ההורים", אמר. "זה מצריך למצוא סידור לילדים והורים רבים פשוט נאלצים לוותר על יום עבודה".

בעיריית אשדוד אישרו כי ההודעה יצאה רק סמוך לשעה 8:00, אך לא השיבו לטענות.

לילה של אזעקות בדרום

הלילה שוגרו שתי רקטות גראד שוגרו לעבר הדרום. אחת מהן פגעה ישירות בבית בנתיבות, והשנייה נפלה בשטח פתוח בבאר שבע. בשעות הבוקר התפוצצה רקטה נוספת בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. בשלושת האירועים לא היו נפגעים, אך נזק נגרם למבנה בנתיבות - ומספר תושבים לקו בחרדה. בנתיבות ובשאר היישובים באזור דווקא ילכו הבוקר לבתי הספר והגנים כרגיל.

סמוך לשעה 2:00, נשמעו אזעקות "צבע אדום" בנתיבות ובבירת הנגב, ובהלה אחזה בתושבים - שזינקו ממיטתם וחשו אל המרחבים המוגנים. לאחר מכן התברר, כי אחת הרקטות פגעה בבית. בדרך נס לא דווח על נפגעים בנפש.

תושב שביתו נפגע: "כל הבית שלי נהרס"

פיני אזולאי, שביתו נפגע מפיצוץ הרקטה - התעורר בבהלה לשמע האזעקה. "רצתי לשירותים, שהם החדר הממוגן, יחסית, בבית", סיפר אזולאי, והוסיף: "פתאום היה פיצוץ, כל הבית שלי נהרס". לאחר מכן, כך הוא סיפר, יצא מן ההריסות. "המבנה  קרס עליי", אמר בכאב.

צוותי מגן דוד אדום שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי למספר נפגעי חרדה. כוחות הביטחון החלו בסריקות אחר רקטת הגראד הנוספת שנפלה בעיר באר שבע.