השר אהרונוביץ': "אנחנו יודעים מי עומד מאחורי פעולות תג מחיר"

לדברי השר לביטחון הפנים מי שמבצע את פעולות תג מחיר הם צעירים יהודיים שאינם ברי שפיטה בשל גילם הצעיר. אהרונוביץ' כינה את הפעולות "טרור לכל דבר" וקרא להקים צוות פעולה מיוחד שיטפל בנושא

השר אהרונוביץ' ב"פגוש את העיתונות" (חדשות 2)

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' התייחס לפעולות "תג מחיר" שהגיעו לשיא השבוע עם השחתת הכניסה למנזר השתקנים, ואמר כי במשטרה ובשב"כ יודעים מי עומד מאחורי המעשים. "יש מיעוט קיצוני, שאנחנו מכירים אותם - אנחנו יודעים שהם עושים את הנזק למדינת ישראל".

אהרונוביץ' שהתראיין לדנה ויס בתכנית "פגוש את העיתונות" טוען כי יש להגדיר את המעשים כטרור יהודי. "זה טרור לכל דבר, וצריך להילחם במבצעים בכלים של טרור. צריך להגדיר אותם - ולהוציא נגדם צווים מנהליים", אמר השר לביטחון פנים. "אני אומר את זה בצורה החלטית וברורה. כל מי שפוגע במוסדות ובסמלי שלטון או זורק בקבוקי תבערה זה טרור לכל דבר. אי אפשר לראות את הטרור רק כטרור פלסטיני".

בתשובה לשאלה כיצד מתכוונים אנשיו לטפל בבעיה אמר השר: "אנחנו צריכים לתרגם את המידע המודיעיני לראיות - ישנם קטינים שלא ניתנים לשפיטה בבית המשפט בשל גילם, הם קיבלו דפוסים אלימים מאוד של טרור שמגיעים מקרובי משפחה, ההורים יודעים עליהם וצריכים לטפל באותם ילדים שהם לא ברי שפיטה".

"השארת המסתננים מחוץ לגדר - פיתרון סביר"

אהרונוביץ' התייחס גם לבעיית המסתננים ואמר: "המצב הוא בלתי נסבל. אף מדינה לא היתה מרשה שאזרחים מבקשי עבודה יכנסו למדינה אחרת ויתפסו את מקומם של אנשים אחרים. לא ארה"ב ולא מדינות אירופה היו מסכימות לכניסה הזו. ההחלטה של ממשלת ישראל להקים את הגדר - היא אחת ההחלטות הנכונות שקיבלנו".

בהתייחס לקבוצת המסתננים שנותרו כלואים במשך מספר ימים בין גדרות הגבול בין ישראל למצרים טען אהרנוביץ' כי ההחלטה על הטיפול בעניינם היתה של שר הפנים אלי ישי. "הפתרון שנמצא לקבוצה הזו הוא פתרון סביר. אסור לנו לקלוט אותם ואנחנו צריכים לשמור על הריבונות של מדינת ישראל".