שר החינוך סער: "אירן גרעינית תוביל לחימוש המזה"ת"

שר החינוך, גדעון סער, טען היום במהלך אירוע "שבתרבות" במוזיאון תל אביב לאומנות כי השלמה עם אירן גרעינית תוביל למרוץ חימוש כולל במזרח התיכון. "מצרים, סעודיה ערב הסעודית וטורקיה יחתרו אף הן לגרעין", התריע

השר יוצא להגנת שר הביטחון וראש הממשלה, א (חדשות 2)

שר החינוך גדעון סער התייחס הבוקר לנושא הגרעין האירני במהלך אירוע "שבתרבות" במוזיאון תל אביב לאומנות ואמר כי "מדינת ישראל אינה יכולה להשלים עם אירן גרעינית, בין היתר משום שדבר כזה יוביל למירוץ חימוש כולל במזרח התיכון". במקביל יצא השר להגנתם של ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון ברק וטען כי הם פועלים בצורה "האחראית ביותר לטובת אזרחי ישראל", כלשונו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השר סער טען עוד כי מדינת ישראל פעלה בעבר, על פי פרסומים זרים, נגד מספר מדינות כדי למנוע את התחמשותן בנשק גרעיני, אך הדגיש כי במערכת הביטחון מקווים להתערבות בינלאומית שתמנע את הצורך במתקפה ישראלית. "פעולה צריכה להיות כאשר אין ברירה, כולנו מעדיפים שהמערכה הבינלאומית בראשות האמריקנים היא זאת שתפעל".

שר החינוך המשמש גם חבר בקבינט המדיני-בטחוני טען בדבריו, כי השלמה אירן בעלת יכולות גרעיניות תוביל למרוץ חימוש כולל במזרח התיכון. "אנחנו צריכים לשאול - האם אנחנו מוכנים לספוג ולהשלים עם אירן גרעינית, דבר כזה עלול לגרום למצרים לחתור לנשק גרעיני, ואחריה גם ערב הסעודית וטורקיה".

"ישראל תהיה חשופה לבעיות קשות מאוד"

לדברי השר סער, התחמשות אזורית עלולה לגרום במקביל גם להתחמשות של ארגוני טרור ולזליגה של אמצעי לחימה רבים. "מדינת ישראל תהיה חשופה לבעיות קשות מאוד", התריע סער. "לנו בממשלה יש מחויבות כלפי האזרחים, כלפי הילדים שלנו, שלא יחיו תחת אירן גרעינית".

שר החינוך יצא להגנתם של ראש הממשלה ושר ביטחון הזוכים לביקורת נוקבת נוכח "הפטפטת" בסוגיה האירנית, וטען כי הפעילות הרבה שלהם בנושא היא שהובילה לסנקציות הבינלאומיות שלראשונה פוגעות בכלכלתה של הרפובליקה האסלאמית. "נתניהו וברק מתנהלים בצורה האחראית והטובה ביותר עבור מדינת ישראל", הדגיש סער.