מי מנע מח"כ חנין לפגוש המסתננים?

בעוד ש-21 המסתננים שהגיעו מאריתריאה ונלכדו בגדר בין מצרים לישראל שהו בשמש הקופחת, יצא ח"כ דב חנין (חד"ש) אל המקום במטרה לפגשם. הביקור תואם ואושר, אך כשהגיע חבר הכנסת למקום - התחוור לו כי כניסתו נמנעת. ריבלין: "משרד הביטחון אחראי"

אחרי הפרסומים בדבר הימצאותם של 21 המסתננים מאריתריאה, שנלכדו בגדר בין ישראל למצרים - התברר כי חבר הכנסת דב חנין (חד"ש), הנהנה מחסינות המעניקה לו אפשרות להגיע לכל מקום בישראל, והגיע למקום במטרה לפגוש במסתננים - סורב להיכנס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במשך השבוע אסרו רשויות המדינה לגשת אל המסתננים, אך בשעות הצהריים של יום ד', ניצל חנין את חופש התנועה המוענק לו מתוקף היותו חבר כנסת - וביקש לשוחח עמם. יצויין, כי ח"כ חנין הגיע למקום בתיאום מראש ובאישור, אך נתקל במפתיע בסירוב מוחלט להיכנס למקום על ידי ניידת של המשטרה הצבאית שחסמה בפניו את הדרך.

נבחר הציבור עמד בשמש הקופחת מספר שעות, כשהוא אינו מבין מדוע הוא מעוכב. רק בשעה שש וחצי בערב, כשנכנס לרכב צבאי וממוגן כשהוא עטוף בשכפ"ץ ובחיילים ששומרים עליו - התברר לו שאף אחד מן המסתננים אינו נמצא עוד במקום.

יו"ר הכנסת ראובן (רובי) ריבלין, מסר בתגובה: "מבדיקה ראשונית שערכתי, קשה שלא לקבל את הרושם שכוחות הביטחון מנעו מחבר כנסת למלא את תפקידו, ובכוונתי לדרוש בדיקת האירוע לעומקו ע"י משרד הביטחון והמשטרה".

עוד מסר יו"ר הכנסת, כי "מבלי להביע עמדה בנושא המסתננים, אני רואה בחומרה רבה כל הפרעה לחבר כנסת בעבודתו הציבורית. שמירה על יכולתם של חברי הכנסת לפעול בחופשיות, היא עיקרון יסוד בדמוקרטיה, שחייב להישמר בהקפדה רבה וללא חריגה."