מנהל ביה"ס הטכני של חה"א במכתב להורי התלמידים: "נטפל בסגל משמעתית, נעקור הבעיה"

לאחר שהורים רבים חששו אתמול לשלוח את ילדיהם לבית הספר הטכני, בו על פי החשד התרחשה פרשת מין שכללה יחסים אסורים בין מדריכים-חיילים לתלמידות קטינות, מנהל בית הספר שלח מכתב מעודד להורים. "אנו נעקור את הבעיה ונטפל משמעתית והסברתית לסגל". הורה מודאג: "איך נוכל לסמוך על בית הספר?"

המתלוננות חוששות. אילוסטרציה (AP)

פרשת המין בחיל האוויר: הורים רבים של תלמידים בבית הספר הטכני בבאר שבע מודאגים שמדריכים נוספים הטרידו מינית את בנותיהן וחלקם אף פחדו לשלוח אותן ללימודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות האירוע, שלח אתמול מנהל בית הספר ניסים יוגב מכתב להורי התלמידים כדי להבהיר להם שהוא מטפל בסוגיה ביד קשה. "בימים האחרונים נחשפה מסכת אירועים חמורה לפיה התקיימו בבית הספר יחסים אסורים בין מדריכים לתלמידות שהגיעו עד כדי יחסי מין אסורים", כתב במכתב שהגיע לידי חדשות 2 באינטרנט.

עוד ציין כי "אני מתכוון לטפל בסוגיה זו לעומקה על מנת לעקור אירועים חמורים כאלה מן השורש ולהבטיח שלא יחזרו על עצמם. אני אטפל בסגל ההדרכה בדרכים הסברתיות ובדרכים משמעתיות". בנוסף, הוא הדגיש כי ייתן סיוע לתלמידות שיזדקקו לו.

הורים מודאגים סיפרו אתמול לחדשות 2 באינטרנט: "איך אנחנו אמורים להרגיש בטוחים עכשיו? היינו בטוחים שבגלל שזו מסגרת צבאית לימודית לבנות אין חשש אבל כנראה שגם על זה אי אפשר לסמוך".

"לא נהיה בטוחות עד שיישלחו לכלא"

פחות מיממה לאחר התפוצצות פרשת המין החמורה בבית הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע, חושפות הנערות שהוטרדו על פי החשד את תחושותיהן, ומגלות כי הן עדיין חוששות מאלו שתקפו אותן.

המתלוננות, שלטענתן אולצו לקיים יחסי מין עם מדריכיהם בעת שהיו קטינות, סיפרו לחברותיהן על התחושות לאחר חשיפת הפרשה. "מגיע להם, אנחנו שמחות שזה התגלה, אך פוחדות להיתקל במדריכים האלה בהמשך החיים שלנו", הן טענו והדגישו: "לא נהיה בטוחות עד שהם לא יהיו בכלא".

"מפתיע שחלף זמן רב עד שהמעשים הללו התגלו"

עדות נוספת לאותו הלך רוח משתקפת במה שסיפרה הערב אחת מחברותיהן של הנערות שנפלו, לכאורה, קורבן למעשים המיניים - שנעשו תוך ניצול המרות. "הן חוששות שיקרה להן משהו", סיפרה מקורבת לבנות. היא עצמה העידה שהייתה בעצמה על כוונת התוקפים: "הציעו לי (לקיים יחסי מין) אבל היה לי חבר וסירבתי. טוב שהפרשה הזאת התגלתה", היא סיכמה.

אותה חברה סיפרה כי התופעה החלה להתפתח בהדרגה: "החיילים היו בהתחלה בסדר, אבל לקראת סוף השירות שלהם והשחרור הם כנראה הבינו שלא ניצלו מספיק את הבנות".