ברק על הסוגיה האירנית: "השעונים מתקתקים בקצב שונה"

שיח הבכירים סביב תקיפה אפשרית באירן נמשך. שר הביטחון אהוד ברק אמר בתום פגישתו עם סגן הרמטכ"ל האמריקני: "ישראל שומרת את הזכות לקבל החלטות ריבוניות וארצות הברית מכבדת זאת, אולם אין לטעות בהיקף המרשים של ההכנות האמריקאיות להתמודדות עם האתגר בכל המישורים"

שר הביטחון אהוד ברק מתייחס הערב לפערים בין ישראל לארצות הברית בסוגיית התקיפה באירן. מיד לאחר סיום פגישתו עם סגן הרמטכ"ל האמריקני האדמירל ג'יימס ווינפלד, הדגיש ברק כי בארצות הברית מכבדים את הריבונות הישראלית, עם זאת הדגיש כי האמריקנים נערכים בצורה מרשימה להתמודדות עם האיום האירני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהרמת כוסית אמר ברק: "האתגר משותף לשנינו, אך השעונים מתקתקים בקצב שונה, יש בינינו גם הבדלים, ישראל שומרת את הזכות לקבל החלטות ריבוניות וארצות הברית מכבדת זאת, אולם אין לטעות בהיקף המרשים של ההכנות האמריקניות להתמודדות עם האתגר בכל המישורים".

"ממשלת ישראל והיא לבדה תקבל הכרעות הנוגעות לעתידה וביטחונה של ישראל, אולם ארצות הברית היא בת הברית החשובה ביותר שלנו, שיתוף הפעולה המודיעיני והגיבוי הביטחוני לישראל יוצאי דופן היום בעומקם והיקפם ואני משוכנע שהם יהיו כאלה גם בכל מבחן בעתיד", הדגיש ברק.

שר הביטחון הוסיף: "נושאים שקידמנו בשנה האחרונה, בכיפת ברזל ראינו אחוזי יירוט גבוהים ביותר, הישג מדעי, טכנולוגי ומבצעי נטול תקדים בסיוע התקציב הישראלי והנדיבות האמריקאית היא מתקדמת, יחד עם 'שרביט קסמים והנגזרות של החץ, חובתנו לפעול להפיכת כיפת ברזל, שרביט קסמים והחץ לפרויקט יירוט רב שכבתי שיגן על אזרחי המדינה וישנה את טבע קבלת ההחלטות על ידי הדרג המדיני, על ידי הוספת גמישות וחופש פעולה.