המתלוננות בפרשת עבירות המין בחיל האוויר: "לא נרגיש בטוחות עד שהם יישלחו לכלא"

בהתייחסות ראשונה לדברים שעברו לכאורה, תיארו הערב הנערות שנפלו קורבן למעשי המדריכים את תחושותיהן: "אנחנו שמחות שזה התגלה, אך פוחדות להיתקל באנשים האלה בהמשך החיים שלנו". נערה נוספת טוענת כי קיבלה גם היא הצעה לקיים יחסי מין: "היה לי חבר וסירבתי"

פחות מיממה לאחר התפוצצות פרשת המין החמורה בבית הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע, חושפות הנערות שהוטרדו על פי החשד את תחושותיהן, ומגלות כי הן עדיין חוששות מאלו שתקפו אותן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המתלוננות, שלטענתן אולצו לקיים יחסי מין עם מדריכיהם בעת שהיו קטינות, סיפרו לחברותיהן על התחושות לאחר חשיפת הפרשה. "מגיע להם, אנחנו שמחות שזה התגלה, אך פוחדות להיתקל במדריכים האלה בהמשך החיים שלנו", הן טענו והדגישו: "לא נהיה בטוחות עד שהם לא יהיו בכלא".

המתלוננות חוששות. אילוסטרציה (AP)

"מפתיע שחלף זמן רב עד שהמעשים הללו התגלו"

עדות נוספת לאותו הלך רוח משתקפת במה שסיפרה הערב אחת מחברותיהן של הנערות שנפלו, לכאורה, קורבן למעשים המיניים - שנעשו תוך ניצול המרות. "הן חוששות שיקרה להן משהו", סיפרה מקורבת לבנות. היא עצמה העידה שהייתה בעצמה על כוונת התוקפים: "הציעו לי (לקיים יחסי מין) אבל היה לי חבר וסירבתי. טוב שהפרשה הזאת התגלתה", היא סיכמה.

אותה חברה סיפרה כי התופעה החלה להתפתח בהדרגה: "החיילים היו בהתחלה בסדר, אבל לקראת סוף השירות שלהם והשחרור הם כנראה הבינו שלא ניצלו מספיק את הבנות".

מנכ"ל המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, סיפר כי בעקבות התפוצצות הפרשה - יפנו אנשיו למשטרה או לגורמי הרווחה. "העובדה שדברים כאלה קורים לא מפתיעה", הוא הסביר. "זה לא המקרה הראשון, אבל מה שבכל זאת נראה חריג הוא הזמן הרב שחלף עד שהמעשים הלל התגלו - אף אחד במערכת לא דיווח לגורם המתאים, מה שמעורר ספק גם באשר ליכולת ההסברה ולאנשי החינוך".