פשרה: 18 מסתננים יגורשו, שלושה ייכנסו לארץ

סוף לפרשת "המהגרים הכלואים" מאריתריאה ביןגדרות גבול ישראל-מצרים: בעקבות מסע לחצים מאסיבי, התיר הדרג המדיני את העברתן לארץ של נער ושתי נשים מבין קבוצת המסתננים. היתר, כך הוחלט, יגורשו לשטח מצרים. נתניהו: "נחושים לעצור את גל ההסתננות"

בתום שבוע שבו היו כלואים בין גדרות המערכת בגבול ישראל-מצרים, קיבל הערב הדרג המדיני החלטה בנושא שלפיה תותר כניסתן של שתיים מבין קבוצת המסתננים האפריקנים לשטח ישראל, יחד עם נער נוסף. עם זאת, 18 הגברים שם יושבו לאחריות מצרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה מלשכתו של נתניהו נמסר: "חשוב שכולם יבינו שישראל איננה עוד יעד למסתננים. אנחנו נחושים לעצור את שטף ההסתננות שהיה פה. הקמנו גדר למטרה הזאת, והיא כבר הורידה ב-90% את מספר המסתננים. נגביר את הצעדים נגד מעסיקי המסתננים הבלתי חוקיים ונמשיך בתהליך המאומץ להשיב את המסתננים לארצות מוצאם".

ההחלטה בנושא התקבלה שעות ספורות אחרי ששופטי בג"ץ דחו את הדיון בעתירת ארגוני שמאל בנושא וקבעו כי "לישראל יש זכות לקבוע מי נכנס בשעריה".

ההכרעה, שהביאה לסוף הפרשה, התקבלה לאחר מסע לחצים כבד שהופעל על ראש הממשלה בנימין נתניהו ועל שר הפנים אלי ישי, בשל העובדה שמדובר היה במקרה מבחן למדיניות שתנקוט ישראל כלפי מסתננים שנבלמו בגדר הגבול החדשה.