שוטרי היס"מ במהלך הפינוי במגרון: "קדימה, לעלות לגג ולהרוג אותם"

כוחות הביטחון השלימו את פינוי המאחז ללא אירועים חריגים, אך פעילי הימין הפיצו סרטון שבו נראים שוטרי היס"מ נוקטים באלימות ובאיומים כלפי המתנחלים. במשטרה מסרו בתגובה: "הפינוי התבצע בשקט וללא נפגעים, אם יגיעו תלונות הן יטופלו במקצועיות"

פינוי המאחז מגרון עבר בשקט יחסי, אך בסרטון תחת הכותרת "על הגג במגרון" שהופץ ביממה האחרונה והגיע לחדשות 2 באינטרנט נראה כי פינוי הנערים שהתבצרו על גג מבנה לווה בקריאות קשות ולא היה רגוע כלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון נראים אנשי היס"מ שהגיעו לפנות את קבוצת הנערים שהתבצרו באחד הבתים משתמשים באלימות מילולית ובאיומים כלפי המתנחלים. פעילי ימין ששהו במקום ניסו למנוע מהשוטרים את העלייה לגג - ואז החלה מסכת הקללות. 

"קדימה, לעלות למעלה ולהוריד אותם", פקד איש היס"מ על אנשיו, "בוא הנה - אתה מת! אתה תמות!", המשיך שוטר אחר. לאחר שנעצרו הנערים, אמר להם אחד השוטרים בניידת: "מזל שאתה מצולם". המתנחלים התלוננו על אלימות קשה שהופעלה כלפיהם וצעקו: "שוטרים מרביצים כאן כמו בגרמניה".

"מזעזע שקצין משטרה מורה להרוג ילדים"

איש ימין שצפה בסרטון אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "מדובר בתיעוד יוצא דופן של פשע אלימות חמור. קצין המשטרה שזהותו עדיין טרם ברורה, מאיים ברצח, מורה להרוג ילדים וחוזר על הדברים מספר פעמים במפורש, בצורה מחרידה ומזעזעת. יש לציין כי בניגוד למצופה, השוטרים נשלחו למשימה כשהם חמושים בנשק חם. במצב כזה הקריאות הללו מצד השוטר שנראה כמפקד על המשימה, מסוכנות שבעתיים".

הפעיל הוסיף כי "לא יעלה על הדעת שאיש משטרה בכיר האמון על ביטחון אזרחי ישראל יקרא קריאות כאלו כלפי ילדים. בכוונתי לפנות למח"ש להגשת תלונה חמורה כנגד הקצין האלים אך אני קורא לשר לביטחון פנים לא להמתין עד לסיום החקירה ולהשעות את הקצין מייד מכל פעילות בשל מסוכנותו, כפי שעולה מן הסרטון, עד לבירור העובדות".

ממשטרת מחוז ש"י נמסר בתגובה: "פינוי מגרון מתושביו בוצע בשיתוף פעולה מלא עם אנשי המקום, תוך שמירה מירבית על כבודם ופרטיותם של המתיישבים. ערב הפינוי, פלשה קבוצה של קטינים והתבצרה במגנה ובגג של אחד הקראוונים. למרות התנגדות שכללה שפיכת שמן ומים מהגג, פונתה הקבוצה אף היא כחוק וללא נפגעים. במידה ויוגשו תלונות על התנהלות לא נאותה של שוטרים, הן יטופלו בצורה עניינית ומקצועית".