הרמטכ"ל גנץ: "במקרה של מלחמה - חבל לשכנים על הזמן"

רא"ל בני גנץ לא נוהג להתראיין לאמצעי התקשורת, אך בשיחה עם כתב ביטאון "הלוחם" הוא מתייחס לאיומים מאירן, סוריה, חיזבאללה וחמאס ושולח אזהרה מפורשת: "לא הייתי ממליץ לנסות את הכוח שלנו - זה יכאב"

"אל תנסו אותנו", רא"ל בני גנץ (חדשות 2)

האיום האירני? נשק כימי בסוריה? טילים ארוכי טווח של חיזבאללה או ירי רקטות מצד חמאס? בריאיון מיוחד לביטאון נכי צה"ל "הלוחם" מתייחס הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ למפת האיומים המתרחבת, ושולח איום מפורש לכל מי שינסה לתקוף את ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העיתון "ידיעות אחרונות" פרסם הבוקר קטעים מהריאיון. "אם תיכפה עלינו מלחמה - חבל על הזמן של השכנים שלנו. אנחנו נהיה הרבה יותר חזקים מהם. בכלל אין לי ספק לרבע שנייה בעניין הזה", מצהיר גנץ. בהמשך דבריו התייחס הרצטכ"ל לתכנית הגרעין האירנית ואמר: "אנחנו מוכנים מבעבר, טובים מבעבר ונעשה את כל מה שהדרג המדיני יחליט. מדובר בבעיה כלל עולמית".

"השלטון מאבד שליטה", בשאר אסד (חדשות 2)

בנוסף, עסק גנץ בתרחישים האפשריים של סיום המלחמה בסוריה. "אני חושב שהשלטון הסורי מאבד שליטה, קשה לצייר איך תיראה סוריה העתידית. אנחנו עוקבים מאוד מקרוב אחרי כל התפתחות שמתרחשת שם, וערוכים לכל אפשרות התקפית שתבוא מהכיוון ההוא". על האפשרות שחיזבאללה יממש את איומיו אמר הרמטכ"ל: "לא הייתי ממליץ להם לנסות את הכוח שלנו כי זה הולך לכאוב להם באופן שהם לא מבינים בכלל".

הרמטכ"ל התייחס גם לסוגיות הביטחוניות בדרום. גנץ לא נשמע מודאג לגבי חילופי השלטון במצרים, וטען כי "זו מדינה שיש לנו איתה הסכם שלום, ורוב הפעילות שלהם בסיני מוסכמות עלינו". לגבי כניסה אפשרית של צה"ל לרצועה אמר: "אני לא פוסל את האפשרות הזו. אני חושב שכן תהיה מערכה התקפית חוזרת בעזה. מדינת ישראל החליטה להתנתק מעזה ולא לשנות שם, אבל זה לא אומר שלא נחזור לבקר אם וכאשר יהיה צורך".