חמאס: "מנהלים מגעים עם ישראל לשמירה על הפסקת האש"

סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הנייה, הצהיר כי הארגון עומד בהתחייבויותיו לשמור על הפסקת האש – זאת על אף תקרית הירי בה נפצע באורח קשה חייל צה"ל, שגררה תקיפה ישראלית ברצועה. "מתנהלים מגעים כדי לשמור על מה שהוסכם", אמר הנייה

על רקע האירועים הביטחוניים האחרונים ברצועת עזה, הצהיר היום (שישי) סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, איסמעיל הניה, כי חמאס עומד בהתחייבויות עליהן הוסכם בסיום ״צוק איתן״ - כל עוד ישראל עומדת בהן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהתבטאות פומבית ראשונה בעקבות ההתפתחויות של העת האחרונה, הודיע הנייה כי "מתנהלים מגעים עם מצרים עם מצרים ועם גורמים נוספים על מנת לחייב את ישראל לשמור על מה שהוסכם".

בהמשך דבריו קרא איסמעיל הנייה למצרים לפתוח את מעבר רפיח באופן רציף, והוסיף כי חמאס מייחס חשיבות עליונה לביטחונה וליציבותה של מצרים - אולי על רקע הדיווח לפיו קטאר השעתה זמנית את תמיכתה הכספית בארגון, בניסיון להפעיל לחץ על חמאס ולקטוע את תמיכתו בארגוני הטרור בסיני.

כוח צה"ל בגבול הרצועה לאחר תקרית הירי הש

בשבוע האחרון: חילופי אש ברצועה והצבת סוללות "כיפת ברזל" בדרום

ביום רביעי חייל צה"ל נפצע קשה מאש צלפים שנפתחה לעבר כוח צה"ל סמוך לגדר בדרום הרצועה. על פי הודעת דובר צה"ל, האש נפתחה לעבר כוח שאבטח עבודות שבוצעו מזרחית לגדר. בתגובה ביצע צה"ל תקיפות מידיות לעבר מטרות של חמאס במרחב האירוע.

במקביל דיווחו הפלסטינים כי במסגרת חילופי האש באזור, טנק של צה"ל ירה פגזים לשטח הרצועה. תייסיר סמירי, מפקד יחידת התצפיות של חמאס באזור מזרח חאן יונס, נהרג מאש צה"ל ושלושה בני אדם נפצעו - כך על פי הדיווחים בכלי תקשורת פלסטיניים.

למרות ההצהרות מכיוון חמאס, נראה כי בצה"ל נערכים לאפשרות של חידוש הירי מהרצועה: שתי סוללות כיפת ברזל הוצבו הלילה (בין חמישי לשישי) בדרום הארץ, באזור נתיבות ואשקלון.

מצה"ל לא נמסרה הסיבה הרשמית להצבת שתי הסוללות בדרום בעת הזו, אך חשוב לציין כי בסוף השבוע שעבר נורתה רקטה - שלישית במספר מאז תום מבצע "צוק איתן" - מעזה לשטח ישראל, ולמרבה המזל איש לא נפגע ולא נגרם נזק. בעקבות ירי הרקטה, צה"ל תקף מהאוויר מפעל לייצור בטון ברצועת עזה.