אזהרת מסע לחגי תשרי: חשש מפיגועי טרור בחו"ל

רגע לפני שהמוני ישראלים יוצאים ברכבת אווירית לנפוש מחוץ לגבולות הארץ, פרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע עדכנית שבה נקראים המבקרים להגביר ערנות ביוון, קפריסין ובולגריה מחשש לפיגועים שמתכננים חיזבאללה ואירן. המלצה: "לא לנסוע לסיני ולמדינות ערב"

חגי תשרי בפתח, ולקראת זרם התיירים הצפוי לצאת מישראל לרחבי העולם – פרסם הערב המטה ללוחמה בטרור שורה של המלצות ואזהרות מסע מפני המשך האיומים מצד גורמים הקשורים באירן ובחיזבאללה לבצע פיגועים. בין היעדים בהם נקראים הישראלים להגביר ערנות: בולגריה, יוון וקפריסין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רצף החגים העומדים לפתחנו, ובמוקד ראש השנה, עלולים להוות מטרה לכלל גורמי הטרור למימוש פיגועים נגד יעדים ישראלים ויהודים בחו"ל", נכתב בהודעת המטה.

במטה ללוחמה בטרור הבהירו כי קביעת האזהרות נעשתה "על רקע שרשרת הפיגועים והניסיונות לבצעם שאירעו מתחילת השנה. נמשך המאמץ המוגבר של אירן וחיזבאללה לממש פיגועים נוספים – בדגש על כוונה לפגיעה ביעדי תיירות ישראלית ברחבי העולם".

חשש לפיגועים ב-11 בספטמבר

במטה מציינים את ה-11 בספטמבר – יום השנה לפיגוע במגדלי התאומים בניו-יורק - כתאריך שבו האיום הפוטנציאלי גבוה. "תאריך זה עלול להיות מועדף לפיגועים מצד אל-קעידה וגורמי ג'יהאד עולמי ברחבי העולם, גם נגד יעדים ישראליים ויהודיים בזירות השונות", הוסבר בהודעה.

בנוסף, מתבקשים הנוסעים במהלך החגים לנופש ביוון, קפריסין ובולגריה - לצד המתפללים שיטוסו להשתטח על קברו של רבי נחמן באומן שבאוקראינה - לגלות ערנות מוגברת. במטה ללוחמה בטרור מסרו כי כוחות הביטחון עומדים בקשר עם המשטרות המקומיות כדי שאלו יגבירו את האבטחה סביב אתרים פוטנציאליים.

  • מדינות שאיום הטרור בהן מוגדר "קונקרטי וגבוה מאוד": עירק, סעודיה, אירן, תימן, סוריה, לבנון, סומליה וסודן. בנוסף להן, נכלל בקטגוריה זו חצי האי סיני שבמצרים. המלצת המטה על מדינות אלה: להימנע מכל ביקור שהוא ולצאת את המדינה לאלתר. 
  • מדינות שאיום הטרור בהן מוגדר "קונקרטי וגבוה": אלג'יריה, תוניסיה, ג'יבוטי ומאוריטניה. המלצת המטה על מדינות אלה: להימנע מביקור ולצאת מהמדינה בהקדם האפשרי.
  • מדינות שאיום הטרור בהן מוגדר "קונקרטי בסיסי": כווית, איחוד האמירויות, קטאר, בחריין, ירדן ומצרים (ללא חצי האי סיני). המלצת המטה על מדינות אלה: להימנע מביקור.
  • מדינות שאיום הטרור בהן מוגדר "פוטנציאלי מתמשך": מרוקו, לוב ועומאן.

באשר למבקרים ביתר מדינות העולם אומרים במטה כי "חיזבאללה מאשים את ישראלי בפומבי במותו של עימאד מורנייה, ואירן מאשימה את ישראל בפומבי במותם של שלושה מדעני גרעין. לפיכך, על פי מידע שבידינו, ממשיכים להתקיים איומי נקם בישראלים בחו"ל, בדגש על אנשי עסקים, בכירי המערכת הממלכתית לשעבר - בפיגועי הרג או חטיפה".