המפכ"ל רמז: מתנחלים אחראים להצתת המנזר בלטרון

בריאיון ל"שש" עם עודד בן-עמי התייחס רב-ניצב דנינו לאירוע "תג המחיר" אתמול, והבטיח כי "כמו בבת-עין - נגיע למבצעים". את המעשה הגדיר "פרובוקציה שקוראת תגר על שלטון החוק ונועדה לפגוע במרקם החיים העדין באזור"

בעקבות השחתת מנזר השתקנים בלטרון אתמול לפנות בוקר, פתחה המשטרה בחקירה יסודית במטרה לחשוף במהרה את זהות האחראים למעשה.

הערב, בריאיון לתכנית "שש" עם עודד בן-עמי, רמז המפכ"ל, רב-ניצב יוחנן דנינו, כי אנשי ימין קיצונים הם שהציתו את דלת המבנה וריססו על קירותיו: "ישוע קוף" ו"מגרון".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"לאחרונה אנו עדים לרצף של אירועים קיצוניים שבהם פוגעים עבריינים ברגשות הדתיים ובמקומות הקדושים לכל הדתות", אמר דנינו. "המטרה של כל אלה פשוטה - לבצע פרובוקציה שתפגע במרקם החיים העדין באזור הזה ותקרא תגר על שלטון החוק והדמוקרטיה במדינת ישראל".

לדברי המפכ"ל, הביאה חומרת האירוע לכך שבמשטרה מעניקים כעת עדיפות עליונה למיצוי חקירת הפרשה: "אסור לאפשר לרצף האירועים הזה להימשך או לעבור עליו לסדר היום. זו הסיבה שהחלטתי שההשחתה בלטרון תיחקר על ידי אחת היחידות המובחרות שלנו".  

דנינו הביע ביטחון בכך שכמו בתקריות קודמות, "אנחנו נצליח להגיע לאחראים להשחתה - בדיוק כמו שהצלחנו בבת-עין וכפי שחשפנו את זהות מרססי כתובות הנאצה ב"יד ושם".

על המגזר שאליו משתייכים החשודים במעשה אמר: "אני לא רוצה להתייחס להתפתחויות בחקירה, שנמצאת בעיצומה. אב המנזר דיבר על מתנחלים, בין היתר - בגלל אופי הכתובות שרוססו. גם במקרה זה נעשה כל שביכולתנו כדי להגיע לאחראים".

סגן שר החוץ אילון בלטרון: "מעשה נפשע שפגע בעם היהודי ובמדינת ישראל"

על רקע השחתת המנזר, הגיע הערב לביקור בלטרון סגן שר החוץ דני אילון (ישראל ביתנו). הוא נועד עם אב המנזר ואמר לו: "באתי לחזק את ידיכם בשם הממשלה והעם בישראל. מעשה הטרור הזה פגע לא רק באנשי המנזר, אלא גם בעם היהודי ובמדינת ישראל. זוהי לא דרכה של הציונות ושל היהדות. ההיפך הוא הנכון".

אילון הבהיר לאב המנזר כי "חופש הדת והפולחן הם ערך עליון בדמוקרטיה הישראלית ולא נאפשר כל פגיעה בו. פגיעה בכנסייה היא כמוה כפגיעה בבית כנסת ומסגד. ממשלת ישראל לא עוברת על המעשה הנפשע הזה לסדר היום ועושה הכל כדי להביא לדין את הפושעים".