אחרי העימותים: בית המריבה בביר אל-מכסור הוקם שוב

תושבי הכפר בגליל בנו בשנית את המבנה, שהריסתו בידי כוחות הביטחון אתמול עוררה סערה ועימותים אלימים. ביישובי הבדואים הוכרזה שביתה למשך שלושה ימים, ונכבדי המקום התחייבו: "נבנה שוב ושוב"

בונים את הבית מחדש (א-סונארה)

הסערה שליוותה אתמול את הריסת הבית שנבנה בניגוד לחוק בכפר ביר אל-מכסור בצפון עוד לא שככה: העימותים האלימים עם כוחות הביטחון אומנם פסקו, אך המתח מורגש היטב באוויר, והמבנה הוקם בשנית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בעקבות האירועים והריסת הבית, הכריזו ראשי הרשויות הבדואיות בישראל על שביתה למשך שלושה ימים. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט הטיחו נכבדי הכפר ביר אל-מכסור ביקורת נוקבת בהתנהלות המשטרה והגדירו אותה ברברית.

"אנחנו נבנה את הבית שוב ושוב, שום דבר לא ירתיע אותנו", הם הבהירו. במהלך היום הפגינו נוכחות בזירה גם חברי ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל.

האימאם צעק מהמסגד: "תתביישו לכם!"

אתמול, בשיאם של העימותים בכפר, היה גם מי שדאג להלהיט את הרוחות. באופן חריג באחד המסגדים נשא האימאם דרשה בשפה העברית: "תתביישו, תתביישו כולם! תתביישו! מה נגיד לערבים, אנחנו בדואים!".

בעקבות האירועים האלימים, הנזקים וחסימת הכבישים לשעות ארוכות, פרקליטות מחוז חיפה מתכוונת להגיש תביעה אזרחית על סך חצי מיליון שקלים כנגד הבעלים של הבית שנהרס.