השר יעלון לאם הילדה שנפצעה: כנראה לכדנו את מבצע הפיגוע

לאחר פיגוע בקבוק התבערה בשומרון, החל צה"ל במבצע רחב היקף במסגרתו נעצרו 12 פלסטינים. שר הביטחון בישר לאמה של איילה בת ה-11 שנפצעה קשה כי ככל הנראה נתפס האחראי

איילה שפירא וזירת הפיגוע (באדיבות המשפחה)

האם פוענח הפיגוע בשומרון? שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שביקר היום (שישי) את משפחת שפירא שנפצעה בפיגוע - הביא עמו בשורות. יעלון סיפר לרות שפירא, אמה של איילה בת ה-11 שנפצעה קשה, כי ככל הנראה בין העצורים נמצא גם הפלסטיני שהשליך את בקבוק התבערה לעבר הרכב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך המבצע הלילי נעצרו 12 מתושבי הכפר עזון, הסמוך למקום ביצוע הפיגוע. שפירא השיבה ליעלון ואמרה כי "לדעתנו זה לא מספיק, זה רק אירוע נקודתי - המחבלים הם לא פושעים אלא חיילי אויב". לביקורת הצטרף גם בעלה של רות, אבנר, שנפצע קל בפיגוע: האב דרש מיעלון "להתייחס לנושא הזה ברצינות הראויה, לא רק לאירוע המסוים הזה - זו בסך הכל עוד היתקלות".

האב אבנר אמר לשר הביטחון יעלון: "צה"ל יוצא למבצעים עתירי בזבוזים כמו 'צוק איתן'. מה שמעניין אותי זה לא המחבלים אלא מי ששלח אותם". מבית החולים שיבא (תל השומר) נמסר כי בשעות הקרובות צפויה איילה בת ה-11 להיכנס לניתוח הטריית כוויות שמעל גופה, ועדיין נשקפת סכנה לחייה.

יעלון ביקר את בני המשפחה לאחר שסייר במקום הפיגוע וקיבל סקירה ביטחונית. השר אמר להורים: "תהיו חזקים, איילה בידיים טובות של רופאים מצוינים. אני מאחל לה החלמה מהירה. מצפה לה ולכם תקופה מורכבת מאוד ועליכם לאגור תעצומות נפש לקראתה. הטרור הזה מטרתו להטיל אימה על התושבים ביהודה ושומרון, אך מהיכרותי את אנשי ההתיישבות וכשאני משוחח אתכם, ברור לי שהם לא ירתיעו אותנו".

במהלך סיורו בשטח אמר יעלון כי "הפעילות הצבאית והפריסה בשטח בעקבות הפיגוע הייתה מהירה. אנו נניח ידנו על מבצעי הפיגוע ואם יש להם משלחים - גם אליהם נגיע. צה"ל ושב"כ יידעו לתת מענה למצב בו יש אירועים של טרור עממי הכוללים בין היתר זריקת בקבוקי תבערה והשלכת אבנים. המאבק בפיגועים הללו מורכב ודורש פעולה נחושה ויד תקיפה, כך קורה וכך גם יהיה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר לממלא מקום ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, על מנת להתעדכן ממנו על מצב הפצועים ולחזק אותם. "אנחנו איתכם, מחזקים אתכם ומבקשים לשלוח איחולי רפואה שלמה לאיילה ואבנר", אמר נתניהו. דגן ביקש מראש הממשלה להגיב לפיגוע באמצעות חיזוק ההתיישבות: "התשובה ההולמת ביותר לטרור מסוג זה נגד אזרחים חפים מפשע, היא חיזוק ההתיישבות היהודית. בנייה, פיתוח והתרחבות". 

משפחת שפירא בכותל, השבוע (באדיבות המשפחה)

האם: "בטוחה שהיא תצליח להתגבר על זה"

רות, אמה של איילה, סיפרה כי מיד לאחר הפיגוע היא שוחחה עם בתה שרצה הביתה. לדבריה, האב אמר לאיילת להתגלגל על השטיח, והיא החזיקה אותה בטלפון עד שהרדימו אותה באמבולנס. "בקבוק התבערה נפל עליה ממש. היא הצליחה להתגלגל החוצה ובכך הצילה את חייה. אם היא לא היתה ילדה עם תושייה, לא היינו מדברים עכשיו. אני בטוחה שילדה כזאת תצליח להתגבר על זה ותצא מזה. אני מבקשת מאד מכל מי שיכול, להתפלל עליה- איילה בת רות".

אמש שחזר אביה של הילדה, אבנר שפירא, את האירוע. "נסענו וחיכו לנו במארב. ראינו את ההצתה של בקבוק התבערה. אמרתי שאם ניסע מהר - אולי נוכל לעבור אותו. צעקתי לאיילה לצאת מהרכב והיא חילצה את עצמה", אמר שפירא, שנפצע בעצמו קל בפיגוע.

"חשוב לי להעביר מסר", הוא הוסיף. "האירוע הזה הוא לא אירוע פלילי. מי שזרק עלינו את בקבוק התבערה הוא לא פושע או עבריין, אלא חייל של האויב שנמצא במלחמת חורמה נגדנו". 

בהכנת הידיעה השתתף ניר דבורי.