3 חודשי מאסר לחייל שהכה סגן מפקד טייסת

עונש ראשון בפרשת החיילים שנאשמו באלימות נגד סגן מפקד טייסת בבסיס רמת דוד: אחד החיילים נידון היום ל-3 חודשי מאסר בפועל והורד לדרגת טוראי. עורך דינו טוען שהוא לא היה מעורב פיזית בתקיפה. שלושת הנותרים עדיין נתונים במעצר

חיל האוויר. ארכיון (רויטרס)

בית הדין הצבאי ביפו גזר בצהריים את עונשו של אחד מארבעת החיילים שהואשמו באלימות כלפי סגן מפקד טייסת בבסיס רמת דוד, כך נודע לחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על החייל נגזרו במסגרת הסדר הטיעון 90 ימי מאסר בפועל, תקופת מאסר על תנאי והורדה לדרגת טוראי.

החייל הורשע שאיים על סגן מפקד הטייסת מספר פעמים ואף ניסה להכותו, בעבירות של ניסיון לאלימות כלפי מפקד ואיום ועלבונות כלפי מפקד.

סרן עו"ד חיים בלילטי, שייצג את הנאשם מהסנגוריה הצבאית מסר בתגובה כי "אני מברך ושמח שגם התביעה הצבאית ידעה ליצור הבחנה בין החלק הזוטר ביותר של המעורב שלי, שלא היה מעורב בתקיפה פיזית". שאר הנאשמים עדיין במעצר, והדיון בעניינם יתקיים ככל הנראה אחרי החגים.

מכתב האישום עולה כי ב-14 ביולי נסעו שלושה מהנאשמים בפרעות בתוך שטח הבסיס. סגן מפקד הטייסת שהבחין בהם - העיר להם על התנהגותם ואמר כי ידווח על התנהגותם למפקדיהם. בתגובה, איים אחד הנאשמים על הקצין ועל משפחתו.

לאחר מכן, על פי כתב האישום, החלו הארבעה ליידות אבנים לעבר הקצין, ילדיו ואזרחים נוספים שעמדו בסמוך. הם עזבו את המקום - ושבו אליו לאחר 40 דקות, כשבידיהם מוטות עץ ומוט ברזל. אז החלו לתקוף ולהכות את סגן מפקד הטייסת. הקצין הבכיר הצליח בסופו של דבר, בסיוע כמה עוברי אורח, לפרוק את המוטות מידיהם של התוקפים - אך אלו המשיכו להלום בו באגרופים.