רה"מ נתניהו זעם: "מישהו הדליף מישיבת הקבינט"

ראש הממשלה בנימין נתניהו פיזר הבוקר את ישיבת ההמשך של ועדת השרים לענייני ביטחון בעקבות הדלפות תוכן הישיבה בה הוצגה סקירת המודיעין השנתית לכלי התקשורת. "קרה כאן דבר חמור, מישהו הפר את האמון הבסיסי שנותנים אזרחי ישראל בפורום הזה", האשים נתניהו

"מישהו הפר את האמון הבסיסי", נתניהו (חדשות 2)

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע הבוקר על פיזור ישיבת ההמשך של ועדת השרים לענייני ביטחון לאחר הדלפת נתונים מדיוני הקבינט הביטחוני שהתאסף אמש על מנת לדון בסוגיית הגרעין האירני. "קרה כאן דבר חמור מאוד, מישהו פגע בצורה קשה באמון אזרחי ישראל", האשים נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה ציין בדבריו, כי זמן קצר לאחר הישיבה החסויה פורסמו בכלי התקשורת נתונים מסקירת המודיעין השנתית שהוצגה בפני השרים. "ביטחון המדינה ואזרחיה תלוי ביכולת לקיים דיונים חסויים ומעמיקים בקבינט המדיני-ביטחוני. שם מוצגות כל העובדות, כל הדעות וכל ההשלכות. זהו כלי עבודה בסיסי לניהול ביטחון המדינה".

נתניהו לא הפנה אצבע מאשימה כלפי שר מסוים, אך הדגיש כי "המדליף" הפר את הכללים הבסיסיים ביותר לניהול דיונים בקבינט הביטחוני. "מישהו אתמול פגע בצורה קשה באמון שנותנים אזרחי ישראל בפורום הזה, הוא גם פגע בשמם הטוב של הנוכחים בישיבה שלא הדליפו מתוכה", ציין נתניהו.

"אין לי טענה נגד כלי התקשורת, הם עושים את מלאכתם. יש לי טענה נגד מי שהפר את האמון הבסיסי ביותר שדרוש לקיום דיוני הקבינט בענייני ביטחון ישראל, ופגע ביכולת לקיים דיונים חסויים יש לי אחריות כלפי אזרחי ישראל וביטחון המדינה ועל כן אני מפזר את הישיבה הזאת"

ראש אמ"ן בישיבה החשאית: "האיום למלחמה קונבנציונלית פחת"

במהלך דיון הקבינט המדיני-ביטחוני שהתכנס אמש, טען ראש ראש אמ"ן, האלוף אביב כוכבי, כי האיום למלחמה קונבנציונלית - פחת. במסגרת הערכת המודיעין השנתית אותה הציג, אמר האלוף כוכבי לחברי הקבינט שישנו "סיכוי מסוים" שאירועים נקודתיים ותקריות עלולות להתגלגל לכדי מלחמה.

כל זרועות המודיעין, אמ"ן, המוסד, השב"כ, ומשרד החוץ היו שותפים להערכות הללו ונציגיהן מסרו מידע על המשך התקדמותה של אירן בניסיון להשיג חומר גרעיני שממנו אפשר יהיה להכין פצצת אטום. עם זאת, נמסר כי אין מידע ודאי על מועד ההחלטה לעבור לתכנית מואצת שכזו.