אזעקה נשמעה ביישובי עוטף עזה

כשבוע לאחר ירי הרקטה לעבר מועצת אשכול וכשתי יממות לאחר פציעתו של חייל צה"ל מירי בסמוך לגדר המערכת, נשמעה אזעקה בחלק מיישובי עוטף עזה. מצה"ל נמסר כי מדובר בהתרעת שווא

ארכיון (דובר צה"ל)

דריכות בדרום: היום (שישי) סמוך לשעה 12:00 נשמעה אזעקת "צבע אדום" ביישובים נתיב העשרה ויד מרכדי בשטח מועצת חוף אשקלון. צה"ל החל בבדיקת המקרה. בתחילה נטען כי הרקטה נפלה בשטח הרשות הפלסטינית, אך מצה"ל נמסר כי מדובר בהתרעת שווא. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הלילה הוצבו שתי סוללות כיפת ברזל בדרום הארץ, באזור נתיבות ואשקלון. הצבת הסוללות מגיעה לאחר מספר אירועים ביטחוניים מול ארגון חמאס בעזה, כאשר האחרון שבהם הוא פציעתו של חייל באורח קשה בחילופי האש ביום רביעי האחרון, בתקרית בה נהרג בכיר בחמאס.

מצה"ל לא נמסרה הסיבה הרשמית להצבת שתי הסוללות בדרום בעת הזו, אך חשוב לציין כי בסוף השבוע שעבר נורתה רקטה - שלישית במספר מאז תום מבצע "צוק איתן" - מעזה לשטח ישראל, ולמרבה המזל איש לא נפגע ולא נגרם נזק. בעקבות ירי הרקטה, צה"ל תקף מהאוויר מפעל לייצור בטון ברצועת עזה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס אתמול להתחממות בגזרת הדרום: במהלך דבריו בטקס סיום קורס טיס, בהם חשף כי ישראל רכשה ארבע ספינות סער מגרמניה, הדגיש ראש הממשלה כי "המדיניות שלנו היא כפולה - למנוע ולסכל התקפות ככל שניתן ולהגיב בעצמה על כל פגיעה בה".

כיפת ברזל, ארכיון (רויטרס)

נתניהו: "פעולות הסיכול נעשות לעיתים הרחק מגבולותינו"

"לא נסבול התקפות עלינו, לא מרצועת עזה, לא מהגולן, לא מגבול הלבנון - משום מקום, ולכן צה"ל הגיב בעצמה, הגיב בעצמה ומיד על הניסיון של ארגוני הטרור להרים ראש בימים האחרונים", הוסיף נתניהו. "אנחנו רואים בחמאס אחראי על כל הפרה של השקט מרצועת עזה ואנחנו פועלים בהתאם. פעולות המניעה שלנו, פעולות הסיכול שלנו, נעשות במעגל רחב, לעיתים הרחק מגבולותינו".

ביום רביעי האחרון נפצע חייל קשה מאש צלפים שנפתחה לעבר כוח צה"ל סמוך לגדר בדרום הרצועה. מדובר צה"ל נמסר כי החייל פונה במסוק לקבלת טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר שבע, והודעה נמסרה למשפחתו. יממה לאחר מכן נמסר מבית החולים כי חל שיפור קל במצבו של החייל המאושפז ביחידה לטיפול נמרץ, ומצבו מוגדר יציב ובהכרה.

במקביל, הפלסטינים דיווחו על הרוג אחד - מפקד בכיר בחמאס - ועל שלושה פצועים בחילופי האש. על פי הודעת דובר צה"ל, האש נפתחה לעבר כוח שאבטח עבודות שבוצעו מזרחית לגדר בדרום הרצועה. בתגובה ביצע צה"ל תקיפות מיידיות לעבר מטרות של ארגון הטרור חמאס במרחב האירוע. גורמים בחמאס אמרו כי ההרוג הפלסטיני בתקיפת חיל האוויר הוא תייסיר סמירי, מפקד יחידת התצפיות באזור מזרח חאן יונס.