עלייה ברישום למכינות הקדם צבאיות

ירידה במוטיבציה של המתגייסים? תלוי את מי שואלים. בימים אלה נפתחת שנת הלימודים ב-42 מכינות קדם צבאיות ברחבי הארץ, ומהנתונים עולה כי השנה חלה עלייה של 10% במספר הנרשמים לעונת השנה שעברה. למשפחה הצבאית יצטרפו השנה שתי מכינות חדשות ושתי שלוחות חדשות

ארכיון (חדשות 2)

מועצת המכינות הקדם צבאיות פותחת בימים אלו את שנת הלימודים תשע"ג במכינות ברחבי הארץ. יותר מ-2,800 חניכים יחלו את לימודיהם ב-42 מכינות קדם צבאיות - מתוכן 23 כלליות ו-19 מכינות תורניות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השנה נרשם גידול של כ-10% במספר הנרשמים לעומת השנה הקודמת. כמו כן, שתי מכינות חדשות מצטרפות השנה למשפחה הקדם-צבאית: מכינת חנתון בגליל התחתון ומכינת בית יאיר. כמו כן ייפתחו שתי שלוחות חדשות: שלוחה של מכינת בית יתיר נפתחת בערד ולראשונה תיפתח מכינה דתית מעורבת לבנים ולבנות. מכינה זו בקיבוץ עלומים הינה שלוחה של מכינת צהלי (מכינה דתית המיועדת לבנות בלבד).

הלימודים במכינות מתחילים במהלך סוף חודש אוגוסט וחודש ספטמבר והפעילות בהן מסתיימת ביוני, כאשר חניכי המכינות מתגייסים לצבא לאחר דחיית שירות של שנה. בכל המכינות התורניות ובמספר מכינות כלליות כמכינת רבין, לכיש, אדרת, עין פרת ובית ישראל, קיימת אפשרות ללימודי שנה נוספת.

הלומדים בשנה ב' יסיימו את לימודיהם ויתגייסו לצה"ל במחזור גיוס של מרץ 2013, תוך תיאום מלא ובשילוב עם אגף כח אדם בצה"ל. השנה ילמדו במסלול שנה ב' כ-620 חניכים. בחלק מהמכינות קיימת תכנית מיוחדת המיועדת לבני נוער מחו"ל, נערים שברובם הגדול הינם בנים למשפחות ישראליות החיות שנים רבות בחו"ל והבנים מעוניינים לבדוק אפשרות חזרה לארץ ושירות צבאי בצה"ל.