צפו: הריסת בית הפכה לעימות אלים

עשרות צעירים בכפר ביר אל-מכסור בצפון התעמתו היום עם מאות שוטרים ויידו עליהם אבנים, במהלך הפגנה שהחלה בעקבות הריסת מבנה לא חוקי בשטח חקלאי בכפר. כך זה נראה

זה התחיל בפאתי הכפר ביר אל-מכסור. בעקבות צו בית משפט החלו פקחי משרד הפנים להרוס בית שנבנה באופן לא חוקי על קרקע חקלאית של אחד התושבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עשרות מתושבי הכפר שהגיעו למחות על הריסת הבית התעמתו עם מאות שוטרים שהוזרמו למקום. כשהטרקטורים סיימו את העבודה, העימותים זלגו לכביש הראשי, סמוך לצומת המוביל.

צעירים תושבי הכפר החלו ליידות אבנים לעבר הכביש, חסמו את התנועה והבעירו אש במטע הזיתים הסמוך למקום. הצומת נחסם לשני הצדדים למשך שעות ומחסומים הוקמו. "שהמשטרה יילכו מפה, הם מחממים את העסק", אמר תושב הכפר.

האימאם נשא דרשה בעברית

רבים מהצעירים, שחלקם הגיעו במדי צה"ל, נעצרו. היו כאלה שהצליחו לחמוק ולברוח תוך כדי יידוי אבנים לעבר השוטרים. גם לצוות חדשות 2 שניסה לתעד את האירועים מקרוב, חיכתה קבלת פנים לא נעימה עם אבנים.

והיה גם מי שדאג להלהיט את הרוחות. באופן חריג באחד המסגדים נשא האימאם דרשה בשפה העברית: "תתביישו, תתביישו כולם! תתביישו! מה נגיד לערבים, אנחנו בדואים!".

בעקבות האירועים האלימים, הנזקים וחסימת הכבישים לשעות ארוכות, פרקליטות מחוז חיפה מתכוונת להגיש תביעה אזרחית על סך חצי מיליון שקלים כנגד הבעלים של הבית שנהרס.