שיפור קל במצב הילדה שנפצעה בפיגוע בשומרון

מבית החולים שיבא נמסר כי איילה שפירא בת ה-11 טרם יצאה מכלל סכנה, אך חל שיפור מועט במצבה. "אנחנו מקווים שבימים הקרובים נוכל להוציא אותה מהמצב הקשה", עדכן פרופ' אייל וינקלר, מנהל המחלקה הכירורגית בבית החולים

איילה שפירא (באדיבות המשפחה)

פיגוע בקבוק התבערה בשומרון: איילה שפירא, הילדה בת ה-11 שנפצעה קשה ליד היישוב אל מתן, עדיין מאושפזת במצב קשה בבית החולים שיבא תל השומר. הבוקר (שישי) עדכנו מבית החולים כי חל שיפור קל במצבה של שפירא, שמטופלת במחלקה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים. במקביל, ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר למועצת שומרון על מנת לחזק את המשפחה והתושבים ולאחל החלמה מהירה לילדה ולאביה, שנפצע קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית החולים שיבא מדגישים כי מצבה של הילדה עדיין קשה והיא מורדמת ומונשמת. פרופ' אייל וינקלר, מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית חולים שיבא תל השומר, עדכן כי הרופאים "מקווים שבימים הקרובים נוכל להוציא אותה מהמצב הקשה ולהתפנות לשיקום". בשיחה עם חדשות 2 הבהיר פרופ' וינקלר כי שפירא טרם יצאה מכלל סכנה בשל הכוויות הרבות שספגה.

"בדקנו אותה הבוקר - אנחנו ממשיכים בטיפול באמצעות הנוזלים. אנחנו מקווים שנוכל להתפנות בקרוב לפעולות השיקום, שנוגעות בעיקר לפלג גופה העליון", הוסיף מנהל המחלקה לכירורגיה, המלווה את צוות הטיפול הנמרץ המטפל בילדה. "הטיפול בה יימשך תקופה ארוכה, זו פציעה מורכבת".

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, הגיע לבית החולים על מנת לשוחח עם משפחת שפירא ולהתעדכן במצבה של איילה. האב אבנר שפירא אמר לשר הביטחון כי "צה"ל יוצא למבצעים עתירי בזבוזים כמו 'צוק איתן' וכאן אומרים שהם פושעים. הם לא פושעים, הם חיילים. מה שמעניין אותי זה לא המחבלים אלא מי ששלח אותם".

זירת הפיגוע, אתמול (צוות צחי - כוננים קרנ"ש)

נתניהו התקשר לחזק

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקשר לממלא מקום ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, על מנת להתעדכן ממנו על מצב הפצועים ולחזק אותם. "אנחנו איתכם, מחזקים אתכם ומבקשים לשלוח איחולי רפואה שלמה לאיילה ואבנר", אמר נתניהו. דגן ביקש מראש הממשלה להגיב לפיגוע באמצעות חיזוק ההתיישבות: "התשובה ההולמת ביותר לטרור מסוג זה נגד אזרחים חפים מפשע, היא חיזוק ההתיישבות היהודית. בנייה, פיתוח והתרחבות".

אמש שחזר אביה של הילדה, אבנר שפירא, את האירוע. "נסענו וחיכו לנו במארב. ראינו את ההצתה של בקבוק התבערה. אמרתי שאם ניסע מהר - אולי נוכל לעבור אותו. צעקתי לאיילה לצאת מהרכב והיא חילצה את עצמה", אמר שפירא, שנפצע בעצמו קל בפיגוע.

"חשוב לי להעביר מסר", הוא הוסיף. "האירוע הזה הוא לא אירוע פלילי. מי שזרק עלינו את בקבוק התבערה הוא לא פושע או עבריין, אלא חייל של האויב שנמצא במלחמת חורמה נגדנו".

סריקות אחר המחבלים (כב"א יו"ש)

מדובר באירוע הביטחוני השני החודש שפוקד את משפחת שפירא. גם לפני שבועות ספורים נזרק בקבוק תבערה על אם המשפחה. היא לא נפגעה, אך נזק נגרם למכוניתה.