נסראללה במסר מאיים לוושינגטון: "אם ישראל תתקוף באירן - בסיסים אמריקניים ייפגעו"

מזכ"ל חיזבאללה העניק הערב ריאיון וניצל את הבמה כדי לפזר איומים לכל עבר. הוא איים כי בעימות הבא עם ישראל "יזרע הרס רב בנקודות התורפה שלה", ואף סיפר על שאיפתו "להורות ללוחמים לכבוש את הגליל"

נסראללה. ארכיון (AP)

הדיווחים שלפיהם פנתה לכאורה וושינגטון לאירן בהבהרה שלא תצטרף לתקיפה ישראל על מתקני הגרעין שלה - הגיעו ככל הנראה גם לחיזבאללה. בריאיון שהעניק הערב מזכ"ל הארגון, חסן נסראללה, לרשת החדשות הלבנונית "אל-מיי א-דין" - הבהיר כי "אירן עשויה לפגוע בבסיסים אמריקניים במזרח התיכון, בתגובה לכל תוקפנות ישראלית על מתקני הגרעין שלה. אם זה מה שיקרה, התגובה תהיה נרחבת מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נסראללה חידד את המסר שביקש להעביר ואמר לאמריקנים כי "ארצות הברית תישא באחריות לכל מבצע ישראלי בשטח אירן".

עם זאת, הוא העריך כי "כפי הנראה, האויב הישראלי לא יתקוף בחודשים או בעתיד הקרוב - זאת, בשל הבידוד המדיני שבו הוא שרוי והמשבר הכלכלי הקשה שפוקד אותו. כל עניין הגרעין הוא רק תירוץ, והאמת היא שהאיומים שהם משמיעים נוגעים לתמיכה של אירן בהתנגדות הפלסטינית".

"לא זקוקים לנשק כימי"

מזכ"ל חיזבאללה שב על איומים ברוח אלה שהשמיע לאחרונה, בנאומו האחרון. הוא רמז כי ארגונו מחזיק בנשק ותחמושת שלא היו ברשותו בימי מלחמת לבנון השנייה ואמר: "הישראלים הצליחו אז לחסל את ארסנל הטילים ארוכי הטווח שהיו לנו. אם נתמודד עם מתקפה דומה, עדיין יוותרו בידינו טילים שיוכלו לזרוע הרס רב בישראל - ובמיוחד, בנקודות התורפה הבולטות שלה".

הוא אף הגדיל לאיים ואמר כי בעימות הבא מול צה"ל בגזרת הצפון, "לא אסתפק בפעולות כפי שנקטנו בעבר, אלא אתן ללוחמיי פקודה לכבוש את הגליל".

על השיח במערב סביב החשש מפני זליגת נשק כימי וביולוגי מסוריה לידי ארגוני טרור שונים אמר נסראללה כי "אנו לא זקוקים לתחמושת מסוג זה - די לנו בטילים שכבר הצטיידנו בהם".

באשר ליחס הקהילה הבינלאומית למשטר הסורי ולמעשיו, אמר נסראללה כי "המדינות שמתנגדות לאסד רוצות לא רק להפיל אותו, אלא את כל מה שהוא מייצג באזור". הוא הוסיף כי הוא נותן אמון בצעדיו של בשאר אסד וחולק איתו את אותם הרעיונות.