הצנזורה תאשר את תוכן ספרו של בועז הרפז

בעוד מספר שבועות, אולי אפילו כבר אחרי החגים יצא לאור ספרו של סא"ל במיל' בועז הרפז. אז אולי יוכל הציבור לדעת יותר על מה שהתרחש בשתי הלשכות הקרובות בקרייה - זו של שר הביטחון וזו של הרמטכ"ל. מה שעלול לעכב את הוצאת הספר או הוצאת פרטים עסיסיים ממנו הם אנשי הצנזורה שיעברו ויאשרו את הוצאתו

הרפז. בקרוב הספר (חדשות 2)

פרשת הרפז תגיע בשבועות הקרובים למדפים, כך נודע לחדשות 2 באינטרנט, אך לפני שנוכל לקרוא ולהתעדכן על המתרחש בלשכות שר הביטחון והרמטכ"ל - יעברו אנשי הצנזורה הצבאית על הפרטים העסיסיים ויחליטו מה מותר לנו לדעת ומה אסור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הספר שעלול לשפוך אור על הפרשה מצד מי שכתב את המסמך שסיכל בדיעבד את מינויו של יואב גלנט לרמטכ"ל, ונחשף לראשונה ב"אולפן שישי", יצטרך לקבל את אישור הצצנזורה לפני שיראה אור וישווק על המדפים של חנויות הספרים. בינתיים נמשכת חקירת הפרשה ולפני כשבוע פורסם כי הרמטכ"ל לשעבר, רא"ל במיל' גבי אשכנזי עלול לעמוד לדין בעקבות חוות דעת שפרסם הפרקליט הצבאי הראשי.  

יועץ התקשורת של הרפז, רונן צור אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "בועז הרפז ימסור את הספר לבדיקת הצנזורה כמתחייב בחוק, כשם שהוא עושה תמיד. הספר נמצא כרגע בשלבי כתיבה, והרפש נמצא במשא ומתן מול הוצאות הספרים לגבי שיווקו והוצאתו לאור, אנו מעריכים כי כתיבת הספר תסתיים בשבועות הקרובים - אולי כבר אחרי החגים".

מהצנזורה הצבאית נמסר בתגובה: "בוצעה פנייה למר בועז הרפז, בעקבות פרסומים בתקשורת על כך שבכוונתו להוציא לאור ספר. מטרת הפנייה הייתה להזכיר לו את חובתו להגיש את הספר לביקורת הצנזורה טרם פרסומו, כמתחייב בחוק. פניות מסוג זה נעשות מעת לעת על פי הצורך למחברי ספרים בנושאים ביטחוניים".