אבי הילדה שנפצעה קשה בפיגוע בשומרון: "זה היה מארב, איילה חילצה את עצמה"

הרופאים ממשיכים להילחם על חייה של איילה שפירא (11), שנפצעה קשה מבקבוק תבערה שזרקו 2 מחבלים אל הרכב שבו נסעה עם אביה בשומרון. הוא גולל את רגעי האימה: "ראינו את ההצתה. חשבתי שאם אסע מהר נעבור את זה"

"נסענו וחיכו לנו במארב. ראינו את ההצתה של בקבוק התבערה. אמרתי שאם ניסע מהר - אולי נוכל לעבור אותו. צעקתי לאיילה לצאת מהרכב והיא חילצה את עצמה" - כך, ממיטתו שבבית החולים, גולל הערב (חמישי) אבנר שפירא, אביה של איילה (11) שנפצעה קשה בפיגוע בשומרון, את רגעי האימה כששני מחבלים התקרבו אל הרכב שבו נסעו ליד אל מתן שבשומרון וזרקו אל תוך המכונית בקבוק תבערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בינתיים, הרופאים בבית החולים תל השומר ממשיכים להילחם על חייה. אבנר, שנפצע קל, נשא את בתו מרחק של כחצי קילומטר עד לבית הראשון ביישוב - שם הזעיק את כוחות ההצלה.

"חשוב לי להעביר מסר", הוא הוסיף. "האירוע הזה הוא לא אירוע פלילי. מי שזרק עלינו את בקבוק התבערה הוא לא פושע או עבריין, אלא חייל של האויב שנמצא במלחמת חורמה נגדנו".

סמוך לשעה 18:23 התקבל במוקד מגן דוד התקבל דיווח על רכב שנשרף. למקום הוזנקו כוחות הצלה גדולים. הפרמדיקים העניקו לאיילה ואביה טיפול רפואי ראשוני ופינו אותם לקבלת טיפול בבית החולים תל השומר.

מנהל בית החולים שיבא שבתל השומר, פרופסור זאב רוטשטיין, אמר הערב לחדשות 2 כי הילדה "הוכנסה לחדר הטראומה במיון. היא סובלת מפגיעות באזור הראש והידיים והצוותים הרפואיים עמלים על ייצוב מצבה". הוא הוסיף כי נשקפת סכנה לחייה.

המכונית שעלתה באש (צוות צחי - כוננים קרנ"ש)

בתחילת החודש: אם המשפחה נפלה קורבן לאירוע דומה

פרמדיק מגן דוד אדום איתי טילינגר והחובש וואליד דיוואני שהגיעו למקום, סיפרו כי "מתוך הרכב יצאה אישה שהובילה ילדה כבת 11 בהכרה. הפנים של היו מפוייחות. התחלנו להעניק לה טיפול רפואי שכלל הרדמה והנשמה בסיוע צוות רפואי של צה"ל".

איילה סובלת מכוויות בדרגה ג' בחלקים מגופה, בעיקר בפניה ובפלג גופה העליון. היא מורדמת ומונשמת. אביה סובל גם הוא מכוויות בגפיים. כעת עורכים כוחות גדולים של צה"ל סריקות אחר האחראים למעשה.

מדובר באירוע הביטחוני השני החודש שפוקד את משפחת שפירא. גם לפני שבועות ספורים נזרק בקבוק תבערה על אם המשפחה. היא לא נפגעה, אך נזק נגרם למכוניתה.

סריקות אחר המחבלים (כב"א יו"ש)

ממלא מקום ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, שמשמש כראש מועצה בפועל, אמר הערב כי "זהו פיגוע קשה. הקלות הבלתי נסבלת שבה טרוריסטים מבצעים פיגועים בכבישים ביהודה ושומרון אינה מתקבלת על הדעת.

"אף מדינה מתוקנת לא הייתה מאפשרת מצב כזה. אנו קוראים לראש הממשלה לפעול ביד קשה יותר כלפי הפורעים ולנקוט בכל האמצעים הנדרשים גם אם אלו ירגיזו כמה צבועים באיחוד האירופי. אנו מחזקים את ידי חיילי צה"ל וכוחות הביטחון בשעה זו".

דני דיין, לשעבר יו"ר מועצת יש"ע ותושב מעלה שומרון, הגיע לזירת הפיגוע ואמר כי "מעלה שומרון זה הבית שלי וכעת הוא זירת טרור. באירוע נפצע אחד מחבריי ושכניי ביישוב ובתו נפצעה קשה. לא נוכל להשלים עם המשך ההפקרות הבטחונית. זוהי תוצאה בלתי נמנעת של שחרור מחבלים. על כוחות הבטחון למגר ביד קשה כל תופעה של פגיעה בבטחון תושבי יהודה ושומרון".