צחי הנגבי מתייחס לאיום האירני: "גברה הלגיטימציה לתקוף"

נמשכות ההתבטאויות בכל הנוגע לתקיפה ישראלית של מתקני הגרעין באירן. הבוקר, התייחס לנושא ח"כ לשעבר צחי הנגבי, יו"ר ועדת חוץ וביטחון לשעבר. "יש לנו יותר לגיטימציה לתקיפה באירן", הצהיר, "אם תכנית הגרעין האירנית תתעכב, זה יוכל ליצור מציאות חדשה לשנים הבאות"

צחי הנגבי, לשעבר יו"ר ועדת חוץ וביטחון, התארח באירוע "שבתרבות" בקריית מוצקין, שם התייחס בעיקר לאפשרות שישראל תתקוף את מתקני הגרעין באירן. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הנגבי אמר כי דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית העניק לישראל יותר לגיטימציה לתקוף באירן - אם תחליט לעשות כן. "האיום שלנו לתקוף הוא לא איום מופרך", הוסיף הנגבי, "אם האיום הזה לא יהיה אמין ומלווה בנחישות אמריקנית לא תהיה לנו ברירה אלא לתקוף".

בנוסף, השווה הנגבי את התקיפה האפשרית באירן לתקיפה בעירק בשנת 1981. "ההכרזה האמריקנית כי ישראל לא יכולה לחסל אלא רק לעכב את פיתוח התכנית הגרעינית באירן - נכונה. זה גם היה נכון לגבי עירק, כשתקפנו שם עיכבנו עשרות בשנים את התכנית. עיכוב יכול להכשיר מציאות חדשה לעוד שנים רבות".

אתמול התייחס לנושא השר לעניינים אסטרטגיים משה (בוגי) יעלון שאמר: "על ישראל צריכה להיערך לאפשרות של פעולה עצמאית מול אירן, מתוך תקווה שמשהו יקרה ומתוך הבנה שיש להיערך לאפשרות של 'אם אין אני לי - מי לי'". השר התייחס גם לדבריו של הרמטכ"ל האמריקני בלונדון, לפיה הוא לא רוצה להיות מעורב בתקיפה ישראלית באירן. "זה לא אור אדום, אמריקה מאותתת לנו שהיא לא רוצה שנפעל".