צפו בתרגיל הגדודי של קרקל: "לא גדוד חמוד - גדוד לוחם"

גבול ישראל-מצרים, אחת הזירות הביטחוניות הרגישות ביותר של התקופה האחרונה. אולי תופתעו לשמוע שבשבוע שעבר מצאנו שם בעיקר נשים: חיילות-לוחמות, עם נשק שלוף, נעלים מכוסות אבק, עם שיער שטוף חול מן המדבר. הגברים שלידן, משמשים בעיקר כמעריצים של הקרביות שלהן

הזמינו אותנו לעשות כתבה על תרגיל גדודי. עוד אחד. כמו רבים שמתנהלים מדי יום והרי לכם הסיבה מדוע לא התלהבנו מהרעיון - עד שהבנו שמאחורי גדוד הקרקל מסתתר סיפור מקסים. הגדוד הזה, ששמו ניתן לו לפני שמונה שנים, הוא גדוד קרבי לכל דבר ועניין שמורכב מ-60% של חיילות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"בהתחלה חשבתי שהן לא כאלה מסוגלות, אבל אני רואה שטעיתי", מספר ישראל וזאנה, אחד מחיילי הגדוד, "הן לא יותר טובות ממני - אלא שוות לכל דבר", אומר בחיוך נבוך. והבנות? מדברות כמו אחרוני החיילים הקרביים. "צריך להיות בשיא ה'רבאק'", כך הסבירה גל ברונשטיין, "אני תורמת למדינה ולצבא ואני באמת מרגישה ככה".

הקרקל הוא חתול מדברי זריז, חזק ונוקשה - תופעת טבע של ממש. וכך גם הגדוד שעל שמו הוא קרוי. תופעת טבע בתוך הצבא שלנו. "בטקס ההשבעה האחרון שהייתי בו באה אליי אחת האמהות ואמרה לי שאנחנו גדוד חמוד. הסברתי לה שאנחנו גדוד לוחם, ממש לא חמוד", סיפר המג"ד סא"ל ג'קי בן יקר. "יש מתח בריא בין הבנים לבנות כמו בכל יחידה מעורבת. הבנות כאן מובילות", הוסיף.

הגדוד התמחה בתעסוקה מבצעית ענפה בגבול המצרי, שהפך מגבול של שלום לגבול עם מדינה שיש לנו איתה הסכם שלום. ניסיונות הפיגוע וזרימת המסתננים לא מאפשרים דקה של מנוחה לבנות ולבנים, שבכל לילה משכיבים מארבים ומבצעים פעולות רבות לשמירה ולהגנה על ביטחון ישראל - פעולות שהוגדרו כמוצלחות.

"אין מה לחשוש מהן", אומר תום צרימי המשמש כנהג ביחידה, "יש כאן חיילות טובות כמו בגולני, גבעתי וצנחנים. "הן ממש לא פחדניות כפי שאפשר היה לחשוב ומסתערות ראשונות כשצריך". בסוף היום, ליווינו את הכוחות בהכנות לעוד מארב. כשהם נעלמו בחשכה לעבר הגבול, נזכרתי בספקנות האישית שלי באשר ליכולותיהן המבצעיות. אבל הבנתי, שגם בגילי אפשר עוד להיות מופתע - ולטובה.