הותר לפרסום: חשד להעלמת כספים במערכת הביטחון

היחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים מנהלת בחודשים האחרונים חקירה נגד בעל תפקיד באחד הארגונים במערכת הביטחון, בחשד כי העלים סכום של כשני מיליון ש"ח - כך הותר חלקית לפרסום. החקירה נמצאת בשלבי סיום והעובד החשוד הושעה מתפקידו

שחיתות בצמרת? הערב הותר לפרסום באופן חלקי כי בחודשים האחרונים מתנהלת חקירה ביחידה הארצית לחקירת פשעים בינלאומיים, בחשד להעלמות כספים בסכומים גבוהים באחד הארגונים במערכת הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החקירה מתמקדת בבעל תפקיד בארגון בחשד שהעלים סכום של יותר משני מיליון שקלים במשך חודשים. העובד החשוד במעילה הושעה מתפקידו. החקירה נמצאת לקראת סיומה וכבר בשלב הזה נראה כי ממצאיה מבססים את החשד שהועלה נגד בעל תפקיד בארגון.

יצוין כי אין קשר בין החקירה הנוכחית לבין החקירה שהתנהלה נגד ראש אגף במוסד שנחשד במעילה והמשטרה המליצה להעמידו לדין.

המלצה להעמיד לדין ראש אגף במוסד

לפני כחודש פורסם כי המשטרה מנהלת חקירה נגד ראש אגף במוסד בחשד ל"אי סדרים כספיים". הבכיר הושעה מתפקידו והמשטרה ממליצה להגיש נגדו כתב אישום.

התיק בעניינו הועבר לפרקליטות - וממנו עולה כי נמצאה תשתית ראייתית שמבססת את החשד למעורבותו של ראש אגף במוסד באי סדרים כספיים. המשמעות היא שהמשטרה ממליצה להגיש כתב אישום נגדו.
יש להדגיש כי לא נמצא שהבכיר לקח לכיסו את אותם הכספים שבהם מדובר.

בידיעה שהתפרסמה לראשונה בעיתון "ישראל היום" נאמר כי ראש האגף - תפקיד המקביל לאלוף בצה"ל - הושעה מתפקידו לפני מספר שבועות. גורמים בפרשה טענו כי ממצאי החקירה מעלים שראש האגף לא יוכל להוסיף ולשרת במוסד. ההחלטה הסופית בנושא תתקבל רק בפרקליטות.