"יד לבנים" ערך טקס באסון התרסקות המסוק ברומניה: "זוכרים את החללים"

מאות הורים שכולים שהיו בטיול נופש של ארגון "יד לבנים", ערכו טקסי זיכרון מיוחדים במקום התרסקות המסוק ברומניה, באסון בו נהרגו 6 קצינים של חיל האוויר כשמסוק התרסק לתוך צלע הר. יו"ר יד לבנים אלי בן שם: "כמשפחות שחווינו שכול אנו לא יכולים להיות כאן ולהתעלם"

הטקס במקום ההתרסקות ברומניה (יח"צ)

ארגון "יד לבנים" ומאות הורים שכולים ערכו השבוע טקסי זיכרון במקום התרסקות מסוק היסעור בהרי הקרפטים שברומניה, זאת כחלק ממסורת של נופש משפחות לחו"ל. במסגרת הנופש השנתי של הארגון ברומניה, קיים "יד לבנים" בימים האחרונים מספר סבבים של טקסי זיכרון לששת אנשי צוות חיל אוויר, שמצאו את מותם בהתרסקות מסוק היסעור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי הארגון ששהו באזורים מרוחקים יותר במדינה, בחרו לשנות את מסלול הטיול ולקיים טקס זיכרון במקום. יושב ראש "יד לבנים" אלי בן-שם אמר במקום בטקס: "אנו נמצאים במקום שהתרחש בו אסון המסוק ואנו כארגון וכמשפחות שחוו שכול ואבדן של מיטב הבנים והבנות לא יכולים להיות כאן ולהתעלם".

עוד ציין כי "אנו מבקשים יחד איתכם להתייחד עם זכרם של החללים באסון המסוק ולהעלות על נס את פועלם, גבורתם ומסירותם לארצם ולשליחות אותה ממלאים. אנו מאמצים אל לבנו בחום את משפחות חללי האסון שהגורל קשר ביננו והפך אותנו למשפחה אחת, משפחת השכול. כמי ששכל את בנו באסון המסוקים אני יודע כמה כואב למשפחות לאבד ברגע אחד באוויר את היקר מכל".

בתאונה נספו 6 קצינים ישראלים

התאונה התרחשה ב-26 ביולי 2010, כשמסוק יסעור של חיל האוויר, התנגש במהלך טיסת אימון בגובה רב בהרי הקרפטים בצלע הר. בהתרסקות נספה כל צוות המסוק - ארבעה טייסים ושני מכונאים מוטסים ישראלים, וקצין משקיף רומני.‏

ארגון "יד לבנים" קיים גם בשנה שעברה טקס הנצחה במסגרת הנופש השנתי. מאות הורים שכולים שיצאו להפלגה לאזור כרתים ורודוס הסיטו את מסלול הספינה למקום המשוער בה הצוללת דקר טבעה במצולות הים. נציגי המשפחות יחד עם נציגי אגף המשפחות וקצינות הנפגעים מלווים באנשי השייטת, קיימו טקס בלב הים והנציחו את חללי הצוללת הדקר שכל 69 אנשי הצוות שהיו על סיפונה מצאו את מותם.