נפטר החייל שנדרס ע"י טנק בצפון

לאחר שנלחם על חייו מספר ימים, נפטר לוחם גולני סמל יהונתן בן ישי שנדרס על ידי טנק במהלך אימון ברמת הגולן. בצה"ל ממשיכים לתחקר את האירוע ועולה חשד לרשלנות מפקדים. גורמים צבאיים: "מוות טרגי, היה ניתן למנוע זאת"

סמל בן ישי נפטר בביה"ח (באדיבות המשפחה)

סוף טרגי: בבית החולים רמב"ם בחיפה נקבע מותו של לוחם גולני סמל יהונתן בן-ישי, שהיה מאושפז מספר ימים לאחר שטנק צה"ל מסוג מרכבה סימן 3 דרס אותו במהלך תרגיל ברמת הגולן ליד בסיס קצביה. הוא יובא למנוחות הערב בשעה 17:30 בבית העלמין הצבאי באשדוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רופאי מחלקת טיפול נמרץ בבית החולים ניסו להילחם על חייו אך ללא הצלחה. כבר במהלך האשפוז הוגדר אצלו מוות מוחי, ולבו החזיק מעמד רק בזכות מכשור רפואי שניתן לו. בן-ישי התגייס לצה"ל לפני כחמישה כחודשים ושימש כחובש בגדוד 51.

במקביל, בצה"ל ממשיכים לתחקר את האירוע הקשה התרחש במהלך תרגיל של קורס מפקדי פלוגות וגדודים. על פי תחקיר ראשוני, אותו קיבל כבר מפקד זרוע היבשה, עולה כי החיילים ישנו בשטח ולכן החייל נפגע. כמו כן, נבדק חשד לרשלנות מפקדים. לפי עדי ראייה, הטנק נסע לאחור ואז פגע בחייל שנפצע אנושות.

בנוסף, הוחלט להמשיך את האימונים ברמת הגולן לאחר שהופסקו מייד לאחר התקרית. "זהו מוות טרגי שהיה ניתן למנוע", אמרו גורמים צבאיים בתגובה להודעה. "אנו משתתפים בצער המשפחה".