בכפוף לשימוע: כתב אישום נגד סא"ל שלום אייזנר

לאחר שתועד מכה מפגין דני עם נשקו האישי, צפוי סגן-אלוף שלום אייזנר לעמוד לדין פלילי באשמת תקיפה, בכפוף לשימוע. זאת, בניגוד להערכותיו כי הפרקליט הצבאי הראשי יסתפק בדין משמעתי. הקצין הבכיר משרת כעת בתפקיד לא פיקודי בבסיס צאלים

צפוי לעמוד לדין פלילי, אייזנר (חדשות 2)

הפרקליט הצבאי הראשי, תת-אלוף דני עפרוני צפוי להחליט בקרוב להעמיד לדין פלילי את סגן-אלוף שלום אייזנר, לשעבר סגן מפקד חטיבת הבקעה, שתועד מול המצלמות כהוא מכה עם רובהו מפגין דני, כך פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שחקירת המשטרה הצבאית החוקרת דרשה השלמות רבות, להערכת גורמים בפרקליטות הצבאית ובכפוף לשימוש, יוגש נגד אייזנר כתב אישום. האירוע החל שכפורסם תיעוד של אייזנר מכה מפגין דני בהפגנה של פעילי שמאל בבקעת הירדן.

בעקבות האירוע הורה הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ להדיח אותו מתפקידו בשל כשלים ערכיים ומקצועיים. מאז, הוא משרת בתפקיד רוחב לא פיקודי כסגן מפקד המרכז לאימונים טקטיים בצאלים.

ככל הנראה, יועמד אייזנר לשימוע בקרוב ולאחר מכן הוא יגיע לבית הדין הצבאי. אייזנר מצדו האמין שהפרקליט הצבאי הראשי יסגור את התיק ויסתפק בדין משמעתי בלבד. מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "עם סיום בחינת חומרי החקירה בעניינו הוזמן סא"ל אייזנר לשימוע בפני הפצ"ר לצורך שקילות האפשרות להגיש בעניינו כתב אישום".