מסוק אפאצ'י ביצע נחיתת חירום

נחיתת חירום בנתניה: מסוק אפאצ'י (פתן) של חיל האוויר נאלץ לנחות הלילה בביה"ח לניאדו בעיר בעקבות התרעה על תקלה. למקום הוזעק צוות טכני ששוקד על החזרת המסוק לשמישות. לפני כשבועיים ביצע מסוק יסעור נחיתת חירום עקב תקלה באחד הלהבים. מערך היסעורים הושבת עד תום בדיקה של חיל האוויר

מסוק אפאצ'י, ארכיון (רויטרס)

מסוק אפאצ'י ("פתן") של חיל האוויר נאלץ לבצע הלילה נחיתת חירום בעקבות קבלת התרעה על תקלה. צוות המסוק הנחית אותו ללא פגע בבית החולים לניאדו בנתניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כוחות משטרה גדולים חסמו את אזור הנחיתה, סמוך לחוף הים, לאחר שבמקום התקהלו סקרנים רבים. למקום הוזעק צוות טכני ששוקד להחזיר את המסוק לשמישות בהקדם האפשרי. בשלב זה לא ברור מה הגורם לתקלה.

לפני שבועיים: נחיתת חירום של "יסעור"

לפני כשבועיים נאלץ מסוק יסעור של חיל האוויר ועליו שלושה אנשי צוות לבצע נחיתת חירום בעקבות תקלה באחד הלהבים. זמן קצר לפני שהיה אמור לנחות בבסיס, הנחית הטייס את המסוק בשטח פתוח סמוך, מבלי שאיש מאנשי הצוות נפגע וללא נזקים.

כמקובל באירועים כאלה, הוזעק למקום צוות טכני של חיל האוויר כדי לבדוק את התקלה. במקביל, הוחלט בחיל האוויר לקרקע את מערך מסוקי היסעור עד לקבלת תוצאות הבדיקה. מחקירה ראשונית עולה, כי מקור התקלה הוא באחד הלהבים של רוטור המסוק. לאחר שזיהה את הבעיה החליט הטייס לא להסתכן ולהמשיך בטיסה לבסיס, וביצע נחיתת חירום.

מדובר צה"ל נמסר כי "במסגרת טיסת אימון ללא נוסעים של מסוק סער מסוג יסעור, התגלתה תקלה טכנית שהובילה להחלטת הטייסים להנחתת המסוק בשטח. למסוק ולצוות שלום. מערך היסעור קורקע עד לסיום בדיקת נסיבות המקרה".