יעלון: "עלינו לאלץ את אירן לבחור - פצצה או הישרדות"

השר לעניינים אסטרטגיים נשא דברים בטקס בבולגריה לזכר הנרצחים בפיגוע בבורגס והאשים כי טהרן מעודדת ומנחה את הטרור נגד ישראל. "מנהיגי איראן רציניים בכוונותיהם ולשם כך הם מפתחים תוכנית גרעינית שנמצאת בשלב מתקדם מאוד", אמר יעלון והזהיר כי האירנים עשויים להשתמש בפצצות גרעין גם לפיגועים

השר משה יעלון נשא הערב דברים בטקס שנערך בבולגריה לזכר ששת הנרצחים בפיגוע בבורגס, חמישה ישראלים ונהג האוטובוס הבולגרי, והתייחס למעורבותה של אירן בטרור נגד יעדים ישראלים. "מנהיגי אירן המסוכנים רציניים בכוונותיהם ולשם כך הם מפתחים תוכנית גרעינית צבאית, שנמצאת בשלב מתקדם מאוד", אמר יעלון שהזהיר כי הם עלולים להשתמש בנשק הקטלני הזה גם באמצעות פיגועי טרור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עלינו להעמיד את המשטר האירני בפני הדילמה - או פצצה או הישרדות", הדגיש יעלון. הוא התייחס בדבריו גם לגורמים שלדעת ישראל עומדים מאחורי הפיגוע ואמר: "עלינו, כמדינות המערב הנאורות, להילחם בחורמה בטרור האיסלמי שמקורו ומימונו באירן והוא מופעל על ידי שליחו - ארגון חיזבאללה. מטרתו היא לחסל את תרבות המערב, להפיץ את המהפכה האיסלמית ולמחוק את מדינת ישראל מהמפה".

השר לעניינים אסטרטגים המשיך ותקף את העומדים מאחורי פעולת הטרור בבורגס."זהו המאבק של בני האור שואפי השלום ותאבי החיים, בבני החושך צמאי הדם המקדשים את המוות. עלינו לומר בקול ברור - אסור שלאיראן יהיה נשק גרעיני", אמר יעלון.

צילומי לווין חדשים חשפו - פעילות חדשה בפרצ'ין

הדברים מגיעים על רקע הצטברות הידיעות במערב על המשך פעילות הגרעין של הרפובליקה האיסלמית. בסוף השבוע האחרון פרסם המכון הבינלאומי לביטחון ולמדע (ISIS) תצלום לוויין של המתקן הצבאי בפרצ'ין ובו נראה המבנה המרכזי באתר כשהוא מכוסה ביריעת ענק ורודה.

יעלון תוקף את מנהיגי אירן (AP)
גורמים בסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) חושדים כי באתר בפרצ'ין ערכה אירן ניסויים בחומרי נפץ הקשורים להרכבת ראש נפץ גרעיני. למרות בקשות חוזרות ונשנות מצד סבא"א לאפשר לפקחיה גישה למקום כדי לעקוב אחר הנעשה בו, אירן סירבה לכך בתוקף והתעקשה כי מדובר במתקן צבאי קונבנציונאלי. 

מכון המחקר ISIS, העוקב מקרוב אחר תוכנית הגרעין האירנית, מסר כי בתמונת הלוויין שצולמה ב-15 באוגוסט "נראה בבירור הבניין, שבו על פי החשד נערך ניסוי אסור, כשהוא מכוסה בחומר ורוד". על פי ההערכות, הבניין המכוסה מכיל תא פלדה לניסויים בחומרי נפץ והכיסוי נועד להסתיר פעולות ניקיון שנערכו במקום במטרה לסלק עדויות מפלילות על ניסויים גרעיניים.