פיגוע בשומרון: חשש לחיי בת 11

בקבוק תבערה הושלך על רכב ישראלי שבו נסעו איילה שפירא ואביה אבנר, סמוך לאל מתן. הם פונו לביה"ח שיבא בתל השומר. מצב האב קל אך נשקפת סכנה לחיי הילדה. צה"ל ושב"כ עורכים סריקות נרחבות

איילה שפירא, ילדה בת 11 נפצעה קשה ואביה, אבנר, כבן 40, במצב קל מבקבוק תבערה שהושלך הערב (חמישי) לעבר המכונית שבה נסעו - בין מעלה שומרון לאל מתן. השניים הצליחו להימלט מהמכונית שעלתה באש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 18:23 התקבל דיווח במוקד מגן דוד אדום על רכב שנשרף. למקום הוזנקו כוחות גדולים של מגן דוד אדום, כיבוי אש ומשטרה. הפרמדיקים העניקו לשניים טיפול רפואי ראשוני ופינו אותם לקבלת טיפול בבית החולים תל השומר.

פיגוע בשומרון. זירת האירוע, הערב

הילדה איילה שפירא (באדיבות המשפחה)

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי השניים היו בדרכם לביתם שנמצא באחת השכונות המזרחיות של מעלה שומרון. מדובר בכביש צר, מפותל וחשוך מאוד. באחד העיקולים נזרק מכיוון מערב בקבוק תבערה לעבר הרכב - שהתלקח מיד. האב הצליח לחלץ את בתו ונשא אותה על ידיו מרחק של כחצי קילומטר עד לבית הראשון ביישוב - שם הזעיק את כוחות ההצלה.

מנהל בית החולים שיבא שבתל השומר, פרופסור  זאב רוטשטיין, אמר הערב לחדשות 2 כי הילדה "הוכנסה לחדר הטראומה במיון. היא סובלת מפגיעות באזור הראש והידיים והצוותים הרפואיים עמלים על ייצוב מצבה". הוא הוסיף כי נשקפת סכנה לחייה.

פרמדיק מגן דוד אדום איתי טילינגר והחובש וואליד דיוואני שהגיעו למקום, סיפרו כי "מתוך הרכב יצאה אישה שהובילה ילדה כבת 11 בהכרה. הפנים של היו מפוייחות. התחלנו להעניק לה טיפול רפואי שכלל הרדמה והנשמה בסיוע צוות רפואי של צה"ל".

כוחות הכיבוי במקום (הצלה יו"ש)

איילה סובלת מכוויות בדרגה ג' ב-50% מגופה בפנים ובפלג גופה העליון. היא מורדמת ומונשמת. אביה סובל גם הוא מכוויות בגפיים. כעת עורכים כוחות גדולים של צה"ל סריקות אחר האחראים למעשה. מדובר באירוע הביטחוני השני החודש שפוקד את משפחת שפירא. גם לפני שבועות ספורים נזרק בקבוק תבערה על אם המשפחה. היא לא נפגעה, אך נזק נגרם למכוניתה.

ממלא מקום ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, שמשמש כראש מועצה בפועל, אמר הערב כי "זהו פיגוע קשה. הקלות הבלתי נסבלת שבה טרוריסטים מבצעים פיגועים בכבישים ביהודה ושומרון אינה מתקבלת על הדעת.

הרכב המפויח (כב"א יו"ש)

"אף מדינה מתוקנת לא הייתה מאפשרת מצב כזה. אנו קוראים לראש הממשלה לפעול ביד קשה יותר כלפי הפורעים ולנקוט בכל האמצעים הנדרשים גם אם אלו ירגיזו כמה צבועים באיחוד האירופי. אנו מחזקים את ידי חיילי צה"ל וכוחות הביטחון בשעה זו".

דני דיין, לשעבר יו"ר מועצת יש"ע ותושב מעלה שומרון, הגיע לזירת הפיגוע ואמר כי "מעלה שומרון זה הבית שלי וכעת הוא זירת טרור. באירוע נפצע אחד מחבריי ושכניי ביישוב ובתו נפצעה קשה. לא נוכל להשלים עם המשך ההפקרות הבטחונית. זוהי תוצאה בלתי נמנעת של שחרור מחבלים. על כוחות הבטחון למגר ביד קשה כל תופעה של פגיעה בבטחון תושבי יהודה ושומרון".