נתניהו חשף: ישראל רכשה 4 ספינות סער מגרמניה

חודשים ספורים לאחר שצוללת הדולפין הרביעית במספר הגיעה לבסיס חיל הים, הכריז ראש הממשלה נתניהו כי ישראל רכשה באחרונה 4 ספינות סער חדשות מגרמניה. "הוספנו נדבך חשוב בכוח המגן שלנו", אמר נתניהו. על פי ההערכות, כלי השיט החדשים ישמשו לאבטחת מאגרי הגז של ישראל בים התיכון

רכש חדש מגרמניה. ארכיון (דובר צה"ל)

ראש הממשלה בנימין נתניהו חשף היום (חמישי) כי ישראל רכשה ארבע ספינות סער חדשות מגרמניה, שתפקידן יהיה לאבטח את שדות הגז בים התיכון. לדברי נתניהו, רכישת הספינות התבצעה לפני שלושה ימים בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"אני שמח לבשר שלפני שלושה ימים הוספנו נדבך חשוב בכוח המגן שלנו", אמר ראש הממשלה בנאום שנשא היום (חמישי) בטקס סיום קורס טיס. "רכשנו מגרמניה ארבע ספינות סער חדשות, זאת בנוסף על הצוללות שכבר נבנות שם עבור חיל הים. אני מבקש להודות לקנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, על המחויבות והסיוע המתמיד לביטחוננו". הוא הוסיף כי הספינות החדשות יתווספו לצוללות שכבר נמצאות בבנייה בגרמניה.

טקס החתימה נערך לפני כמה ימים בגרמניה, בנוכחות ראש המועצה לביטחון לאומי ומנכ"ל משרד הביטחון. הספינות צפויות להגיע לחופי ישראל בעוד כשנתיים. בצה"ל המתינו כבר זמן רב לביצוע העסקה הזו בין ישראל לגרמינה ועצם חתימת ההסכם מעיד על הקשר העמוק בין שתי המדינות.

"לא נסבול התקפות עלינו". נתניהו (חדשות 2)

בנאומו התייחס נתניהו גם לתקיפת צה"ל ברצועת עזה בעקבות ירי הרקטה לעבר מועצת אשכול. "לא נסבול התקפות עלינו, לא מרצועת עזה, לא מהגולן, לא מגבול הלבנון - משום מקום", הבהיר. "לכן צה"ל הגיב בעוצמה ומיד על הניסיון של ארגוני הטרור להרים ראש בימים האחרונים. אנחנו רואים בחמאס אחראי על כל הפרה של השקט מרצועת עזה ואנחנו פועלים בהתאם".

הצוללת החדשה שנבנית בגרמניה

גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס במהלך הטקס לתקיפה אתמול. "מדינת ישראל לא תאפשר לכל גורם שהוא, בין אם מדובר בארגון טרור או מדינה התומכת בו, לירות לעברנו או לפגוע בנו בכל דרך", ציין השר. "לא נסבול ירי לעברנו, נפעל בנחישות כלפי כל מי שיאיים על אזרחי מדינת ישראל, ונדע לבוא עמו חשבון בכל עת ובכל מקום".