בשבוע הבא: צו ראשון לחרדים

לאחר שהמערכת הפוליטית לא הצליחה למצוא פתרון או חלופה ל"חוק טל", ישלח צה"ל בתחילת החודש הבא צווי גיוס לאלפי חרדים בגילאי 17-18. הרבנים קוראים להתייצב, אך לא לשתף פעולה. למרות הצווים, נראה כי הסיכוי לגייס את אלפי החרדים - קלוש

צו ראשון לחרדים (רויטרס)

צו גיוס לחרדים: לאחר שלא נמצא פתרון חלופי ל"חוק טל", יחל צה"ל לזמן צעירים חרדים בני 17-18 להתייצב בלשכות הגיוס, כך פרסם הבוקר עיתון "הארץ". הרבנים קראו לתלמידים להתייצב - אך לא לחתום על שום מסמך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת ספטמבר ישוגרו צווי התייצבות לכ-7,500 חרדים בשנתון הגיוס של 2013. בקרב הציבור החרדי דואגים מהכוונה לזמן צעירים להתייצב בלשכות הגיוס בתהליך שאינו מתבסס כמו קודם על דחיית גיוס בלבד. יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ ישראל אייכלר, קרא לבחורי הישיבות מחסידות בעלז להתייצב בלכשות, אך לא לחתום. "בן ישיבה הנקרא להתייצבות לא יחשוש מאיומים ולא יתווכח עם חיילים וקצינים", אמר אייכלר.

למרות ההערכות כי הסיכוי שהצבא יאכוף את הגיוס קטן, אמרו גורמים בצה"ל כי "בהתאם להחלטת בג"ץ ולהנחיות שר הביטחון, צה"ל יפעל על חוק שירות הביטחון לגיוס כלל האוכלוסייה, בכפוף למדיניות הגיוס שתיקבע ותאושר על ידי הדרג המדיני. עם זאת הוסיפו, כי תהליך המיון יותאם למאפייני האוכלוסייה החרדית ככל הניתן.