הערכה ראשונית בצה"ל: הטנק נסע לאחור ופגע בחייל

הרופאים בביה"ח רמב"ם ממשיכים להילחם על חייו של חייל גולני שנדרס בידי טנק במהלך אימון ברמת הגולן. מתחקיר ראשוני עולה שקבוצת חיילים ישנה במסלול נסיעת הטנקים, ואחד מהם פגע בחייל במהלך נסיעה לאחור

מוסיף להיות אנוש מצבו של חייל צה"ל שנדרס בידי טנק במהלך אימון ברמת הגולן. על פי תחקיר ראשוני שנעשה בצה"ל, צוות של טנק מרכבה מחטיבה 188 נסע לאחור, ודרס את החייל מבלי שהבחין בו. על פי עדויות, החייל ישן כך שאיש לא שם לב שהוא נפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חקירת המקרה נמשכת גם הלילה, כאשר צוות הבדיקה יצטרך לבדוק מדוע קבוצת החיילים ישנה במסלול הנסיעה של הטנקים שהשתתפו בקורס מפקדי פלוגות וגדודים.

הרופאים בבית החולים רמב"ם נלחמים על חיי החייל, שהתגייס לפני חמישה חודשים לצבא וסיים בהצלחה קורס חובשים. "החבלה העיקרית שלו היא בראשו, בעצמות פניו ובחזהו", סיפר מוקדם יותר ד"ר האני בחוס, מנהל מחלקת טיפול נמרץ בבית החולים.

הרמטכ"ל בני גנץ עודכן באירוע במהלך התייעצות מבצעית שנערכה היום בצה"ל בשל נפילות הטילים בדרום מוקדם יותר הבוקר. גנץ אף הורה על עצירת האימונים עד להשלמת התחקיר. "אנו מתפללים להחלמתו בתקווה גדולה", הוסיף דובר צה"ל תא"ל יואב (פולי) מרדכי.