האם בבסיס סגור, הבת עולה לכיתה א'

בעוד מספר שעות תיקח עמית מקיבוץ קטורה את התיק שהיכינה ביחד עם ההורים ותעלה על האוטובוס שייקח אותה לבית הספר בפעם הראשונה בחייה. ההורים הנרגשים משרתים שניהם בבסיס סגור, ובסופי השבוע שבהם יישארו בבסיס היא תבלה אצל הסבתא בפתח תקווה

רס"ן בכר ובתה עמית (חדשות 2)

רב-סרן אושרת בכר ובעלה משרתים בבסיסים סגורים בדרום, אך הערב הם פינו את זמנם כדי לארגן עם בתם עמית את התיק לקראת כיתה א'. השניים עברו לא מזמן לקיבוץ יטבתה שבערבה בשל התפקיד שקיבלה אושרת בבית הספר לאיסוף קרבי בסיירים. מהבית החדש בקיבוץ - תצא בתם באוטובוס לבית הספר מעלה שחרות ביטבתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"עברנו במיוחד לדרום מפתח תקווה בגלל התפקיד החדש כדי שתהיה לנו גמישות לצאת הביתה ולהיות עם עמית הקטנה לא רק בסופי השבוע", סיפרה רב-סרן בכר, קצינת אג"מ בבסיס לחדשות 2 באינטרנט. "תחילה לא עיכלתי שהיא עולה לכיתה א' ועשינו הרבה שיחות קודם לכן".

עוד ציינה כי "הגישה שלנו היא שאין שום דבר קשה, אין שום קושי שאי אפשר להתגבר עליו יחד כמשפחה. היא נולדה לתוך בית צבאי והיא רגילה לזה, היא חיה את העולם הצבאי". בני הזוג החליטו גם לתאם את השבתות בהן יישארו בבסיסים, כשבאותו הזמן בתם עמית תשהה בבית סבתה במרכז.

הערב, היא עוד הספיקה להעביר מספר טיפים צבאיים לילדתה הקטנה בת השש לקראת העלייה המרגשת לכיתה א'. "לימדתי אותה סדר וארגון כמו בצבא ותכנון מקדים - כי כל דבר יכול להיות ללא תקלות", סיפרה בגאווה. אבל האם כל קצינה בדרג השטח יכולה להיות גם אמא במשרה מלאה? "אני לא חושבת שכל אחת הייתה בוחרת לעשות את זה אבל עם עזרה וגיבוי מההורים והמפקדים זה אפשרי - ולא הייתי מצליחה בלי זה".

ואם תהיתם לרגע - גם עמית הקטנה מוכנה כמו במסדר ליום הראשון בשנת הלימודים החדשה. "סבתא שלה קנתה לה תיק חדש ויפה וגם קלמר ואת הסנדוויץ' היא תקבל מהקיבוץ - אבל אני אעקוב אחריו ואכנס לכיתה כדי לתת לה נשיקה לפני השיעור הראשון", סיכמה רס"ן בכר.