המלצה לפתוח בחקירה פלילית נגד גבי אשכנזי

היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין קיבל המלצה מהפרקליט הצבאי הראשי - לפתוח בחקירה פלילית נגד הרמטכ"ל לשעבר אשכנזי ועוזרו אל"מ ארז וינר. ההמלצה מתבססת על הקלטת שיחות שבוצעו מלשכת הרמטכ"ל. בדובר צה"ל הכחישו. "הנושא נמצא בדיון מקצועי פנימי. טרם גובשה החלטה סופית"

המלצה: חקירה פלילית נגד אשכנזי (חדשות 2)

התפתחות דרמטית בפרשת הרפז: הפרקליט הצבאי הראשי תת-אלוף דני עפרוני, המליץ ליועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה פלילית נגד הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי ועוזרו אלוף משנה ארז וינר, כך פורסם הערב לראשונה בחדשות 10.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפרקליט העביר חוות דעת ליועץ המשפטי ויינשטיין בה עולה חשש כי השניים היו מעורבים בעבירות של מרמה והפרת אמונים. הטענות שהציג הפרקליט מתבססות על הקלטת שיחות שבוצעו מלשכתו של הרמטכ"ל.

מטעם גבי אשכנזי נמסר הערב כי "הדברים שפורסמו לא מוכרים ונשמעים תמוהים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "הפצ"ר לא הורה על פתיחת חקירה פלילית לפרשת הרפז. הנושא נמצא בדיון מקצועי פנימי בין הפרקליטות הצבאית ליועץ המשפטי לממשלה, ומטבע הדברים איננו נוהגים להתייחס לתכנים פנימיים לפני שגובשה החלטה סופית".

גנץ החליט: וינר לא ימונה לקצין חינוך ראשי

רק בשבוע שעבר החליט הרמטכ"ל רב אלוף בני שאלוף משנה וינר, לא ימונה לקצין החינוך הראשי של צה"ל, זאת בניגוד להסכמות שלו עם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי.

גנץ הודיע כי נפתחה ההתמודדות על תפקיד קצין חינוך ראשי שיחליף את תת אלוף אלי שרמייסטר, המכהן כיום בתפקיד. מדובר צה"ל נמסר כי "ההחלטה התקבלה על ידי הרמטכ"ל בכובד ראש. תהליך בחירתו של קצין חינוך ראשי הבא יתבצע בהמשך כמקובל בצה"ל. עם סיום בדיקת המבקר ובהיעדר מניעה משפטית או אחרת יתמודד אל"מ וינר לתפקיד תא"ל אחד ועד לקבלת החלטה ישובץ לתפקיד אחר".

מקורביו של וינר מסרו כי ציפו שההחלטה בעניינו תתקבל רק לאחר סיום בדיקת המבקר. עורך הדין עודד סבוראי, המייצג את אלוף-משנה וינר אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "אנו מצרים על עיתוי ההחלטה, זמן קצר לפני פרסום הדוח הסופי ומאמינים שבתום הפרשה, ימומש קידומו של אל"ם וינר, כפי שסוכם על ידי פורום מטכ"ל ועל ידי הרמטכ"ל הקודם".