שוטר המג"ב שבעט בילד בחברון יועמד לדין

כחודשיים לאחר פרסום סרטון, בו נראה שוטר מג"ב מכה ילד פלסטיני בן 9 סמוך למערת המכפלה בחברון, הודיעו במח"ש כי יעמידו את השוטר המכה לדין משמעתי. עם זאת ציינו שם, כי הוא לא יובא לדין פלילי. בארגון 'בצלם', שאנשיו תיעדו את האירוע, נמסר בתגובה כי ישקלו את צעדיהם

המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה היום לארגון בצלם כי החליטה להעמיד לדין את שוטר המג"ב שתועד בתחילת החודש מכה ילד פלסטיני בן 9, בגין שימוש בכוח שלא כדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע תועד בסרטון שצילמו אנשי הארגון, ופורסם לפני יותר משבועיים. בעקבות הפרסום, נפתחה חקירת מח"ש בנושא. במקביל להחלטה על ההעמדה לדין משמעתי, אך השוטר לא יובא לדין פלילי. בצלם ביקשו בתגובה את תיק החקירה המלא, והודיעו שישקלו את צעדיהם.

המקרה עצמו אירע לפני כחודשיים, סמוך למערת המכפלה בחברון. הילד, עבד א-רחמאן בורקאן בן ה-9, הוכה על ידי השוטר שיועמד לדין, בעוד שוטר אחר אוחז בו.

ממג"ב נמסר בתגובה כי הם "רואים בחומרה ומוקיעים את התנהגות השוטרים, באופן המנוגד לערכים עליהם אמון החיל. חשוב לציין כי מדובר באירוע חריג, שאינו מייצג את עשייתם הרבה של לוחמי משמר הגבול לביטחון מדינת ישראל. מפקד משמר הגבול הנחה על הקמת צוות לבחינת האירוע באופן מידי, ומסקנותיו ינתנו בימים הקרובים", נאמר עם פרסום הסרטון.