צה"ל נערך לפינוי בכוח של מגרון

ראשי המתנחלים ומערכת הביטחון יגיעו ביום שלישי לדיון בסוגיית פינוי מגרון בבג"ץ. המתיישבים ראו בכך הקפאה של הליך הפינוי, אך במערכת הביטחון מבהירים כי הם נערכים לפינוי עד לאמצע השבוע. בהתנחלויות מעריכים שלא יתבצע פינוי מרצון, על אף שטענו בעבר כי לא יתנגדו באלימות

הקרב על מגרון קרוב לנקודת רתיחה: בג"ץ ידון פעם נוספת בסוגיית הפינוי ביום שלישי, ובינתיים במערכת הביטחון ובקרב המתנחלים מעניקים פרשנויות שונות להחלטות בית המשפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אחד מראשי המתנחלים מסביר כי המתיישבים הבינו את ההחלטה על דיון נוסף בבית המשפט, כהודעה על הקפאת מהלך הפינוי. במערכת הביטחון חוזרים ומבהירים עם זאת כי ההכנות לפינוי נמשכות, והוא יבוצע עד למועד הדיון.

תושבי מגרון טענו בעבר כי לא יתנגדו באלימות לפינוי, ועם זאת מעריכים שלא יתבצע הפעם פינוי מרצון, בשל חילוקי הדעות. בנוסף, הם מציינים הערב שאם אכן יצא פינוי כזה לפועל בתחילת השבוע, יפנו לבג"ץ בבקשה לעצור אותו.

בצה"ל מקווים שלא ייאלצו להשתמש בכוח, אבל נערכים גם לאפשרות הזו. במערכת הביטחון מציינים עוד כי הם מצפים לפינוי כלל המתנחלים ולא שני שלישים בלבד, כפי שהובן בקרב המתנחלים. בנוסף, חוששים שם מהתערבות גורמי ימין "מתוסכלים" בפינוי, שעשויים להביא להלהטות יצרים בשטח.